czwartek, 18 lutego 2016, 10:21

Jak uniknąć rutyny w związku?

Zauważyłeś, że w twoim związku zaczęło wiać nudą? Istnieje kilka zasad, których przestrzeganie pomoże pozbyć się szkodliwej rutyny.
Jak uniknąć rutyny w związku? Jak uniknąć rutyny w związku?

Rutyna ma szansę wkraść się nawet do najbardziej udanego związku, a następnie doszczętnie go zrujnować. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, kiedy rozrywkowa dotychczas para postanawia ustatkować się i razem zamieszkać – wówczas wspólna codzienność kręci wokół niezbyt przyjemnych obowiązków.

Trwanie w rutynie jest co prawda do zniesienia, ale po dłuższym czasie może przyczynić się do zgaśnięcia wszystkich napędzających związek iskier. Warto więc powalczyć o to, aby całkowicie uniemożliwić jej wstęp do waszego życia. Zadanie to powinieneś wziąć na swoje barki – przecież to od faceta wymaga się, aby stale zaskakiwał i udowadniał, że mu zależy. Nie musi jednak wymagać ono wcale wielkiego wysiłku, wystarczy, że od czasu do czasu zastosujesz kilka skutecznych sztuczek.

Rób niespodzianki

Wiele kobiet uważa, że nienawidzi niespodzianek i gdybyś takową postanowił im sprawić, byłyby bardzo niezadowolone. O ile kilkudniowy wyjazd zaplanowany na środek tygodnia, kiedy ona ma masę obowiązków, rzeczywiście nie ma wielkiej szansy na wywołanie uśmiechu na jej twarzy, tak już wykupienie wycieczki w miejsce, które ona od dawna chce odwiedzić i w momencie, kiedy jesteś pewien, że nie zatrzymają ją żadne zobowiązania, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Oczywiście, takie niespodzianki zachowaj jedynie na specjalne okazje. Na co dzień kupuj kwiaty, gotuj obiady, sprzątaj mieszkanie, zanim ona wróci z pracy. Takie małe gest zaskoczą i urozmaicą szarą niekiedy rzeczywistość.

Zapraszaj na randki

Z niewiadomych powodów randki praktykowane są przez większość par jedynie na początku znajomości, a kiedy związek staje się coraz to poważniejszy, idą w zapomnienie. A szkoda, bo takie formy spędzania czasu razem są znakomitym pomysłem na uniknięcie rutyny. Planuj więc wspólne wyjścia i oficjalnie zapraszaj na nie ukochaną. Dzięki temu istnieje większa szansa na to, że nawet po kilku latach bycia ze sobą w związku, nadal będziecie czuć do siebie to samo, co na samym jego początku.

Namawiaj do nowych doświadczeń

Kiedy na samym początku znajomości poznawaliście się poprzez odwiedzanie nowych miejsc i robienie przeróżnych rzeczy, rutyna nie miała najmniejszej szansy na przedostanie się do waszej relacji. Dlaczego by więc nie zachować takiego stanu? Zrezygnujcie z wychodzenia ciągle w te same miejsca i powtarzanie stałych form rozrywki. Nieustannie próbujcie nowego, ciekawego i dotąd nieznanego.

Źródło: pixabay.com

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Zdrada

    Czy zdrada tkwi w naszych genach?

    Ten temat poruszało wiele powieści i filmów. Motywy są różne: wypalenie w związku, alkohol, nowe zauroczenie… Ale czy możemy być podświadomie kierowani genami? Czy nasz organizm jest w pewnym stopniu winny? »

  • odpowiednia pora może dużo dać

    Najlepsza pora na seks

    Zastanawiałeś się kiedyś jakie znaczenie ma fakt kiedy uprawiasz seks? Możesz być zaskoczony. W tej kwestii też mamy zegar biologiczny, jego rozpoznanie może nam dać dużo korzyści. »

Zobacz również