środa, 23 marca 2016, 13:34

Jak uniknąć bycia bluszczem?

Twoja partnerka zarzuca ci, że ją ograniczasz, a ty nie potrafisz opuścić jej ani na krok? Sprawdź, czy nie jesteś typowym bluszczem.
Jak uniknąć bycia bluszczem? Jak uniknąć bycia bluszczem?

Angażujesz się w związek w stu procentach, podczas gdy masz wrażenie, że twoja partnerka nie wkłada do niego prawie nic od siebie? Poświęcasz jej cały swój czas, pieniądze, jesteś w stanie zrezygnować dla niej z niemal wszystkiego, co do tej pory osiągnąłeś, a ona zdaje się w ogóle tego nie doceniać?

Odpowiedź na pytanie, gdzie w tej sytuacji szukać rozwiązania może cię nieco zaskoczyć. Problem może leżeć po twojej stronie. Słyszałeś kiedyś o człowieku-bluszczu? Takim, który osacza swojego partnera, chce spędzać z nim każdą minutę i stale obawia się odrzucenia?

Przyznanie się do bycia bluszczem to nic łatwego, tym bardziej przyjemnego. Jeszcze trudniejsze jest jednak życie z taką osobą. Jeśli rzeczywiście zauważyłeś, że bez swojej partnerki u boku czujesz się zagubiony, przestałeś podejmować samodzielne decyzje i cały czas żyjesz w strachu, że zostaniesz opuszczony, oznaczać to może, że twoje niedowartościowanie doprowadziło cię do kurczowego trzymania się obecnej partnerki. Jak uniknąć bycia bluszczem?

Zawalcz o pewność siebie

Twoje poczucie do niezdolności samodzielnego istnienia może być spowodowane tym, że straciłeś całą pewność siebie i poczucie własnej wartości. Musisz odzyskać wiarę w to, że bez swojej partnerki znaczysz tyle samo, co z nią. Nie szukaj ciągłego potwierdzenia swoich wyborów, podejmuj samodzielne decyzje. Uwierz w swoje możliwości i umiejętności.

Znajdź czas na samotność

Twoja partnerka wieczorami wychodzi z koleżankami, a ty podwozisz ją na miejsce spotkania i niecierpliwie czekasz pod lokalem? Jeśli tak jest, powinieneś jak najprędzej skończyć z podporządkowywaniem swojego życia pod plany drugiej osoby. Uświadom sobie, że spotykanie się ze znajomymi bez swojego partnera przydają się w każdym związku – sprawiają, że chętniej do siebie wracacie i doceniacie swoją obecność. Poznaj kolegów, z którymi ty spędzisz czas, kiedy twoja kobieta będzie relaksować się w gronie koleżanek. Niech przestaną przerażać cię też całkiem samotne wyjścia, które nauczą cię samodzielności.

Skorzystaj z terapii

Jeśli nie potrafisz samodzielnie rozwiązać problemu i nieco odizolować się od swojej partnerki, skorzystaj z porady psychologa lub poproś swoją kobietę o udział w terapii dla par. Warto, aby na wasz kryzys spojrzał ktoś obiektywny i pomógł wam stwierdzić, w czym tkwi rzecz. Taka osoba uświadomi ci, że swoim zachowaniem negatywnie wpływasz na człowieka, który jest z tobą w związku.

 

 

 

 

 

Źródło: pixabay.com

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Zdrada

    Czy zdrada tkwi w naszych genach?

    Ten temat poruszało wiele powieści i filmów. Motywy są różne: wypalenie w związku, alkohol, nowe zauroczenie… Ale czy możemy być podświadomie kierowani genami? Czy nasz organizm jest w pewnym stopniu winny? »

  • odpowiednia pora może dużo dać

    Najlepsza pora na seks

    Zastanawiałeś się kiedyś jakie znaczenie ma fakt kiedy uprawiasz seks? Możesz być zaskoczony. W tej kwestii też mamy zegar biologiczny, jego rozpoznanie może nam dać dużo korzyści. »

Zobacz również