środa, 06 kwietnia 2016, 09:03

Zakochaj się na wiosnę!

Wiosna to zdecydowanie pora roku zarezerwowana dla zakochanych. Przyroda budzi się do życia, a wraz z nią wzrasta pragnienie odnalezienia swojej drugiej połówki. Co zrobić, kiedy wokół same zakochane pary, a ty nadal w pojedynkę?
Zakochaj się na wiosnę! Zakochaj się na wiosnę!

Warto zacząć od tego, że przecież nie każdy szuka miłości – wiązanie się w pary nie jest obowiązkiem i jeśli z wyboru jesteś singlem, to nie ma potrzeby, aby zmieniać ten stan na siłę. Nie ulegaj naciskom otoczenia, nie reaguj na komentarze rodziny i znajomych, którzy zdają się wiedzieć lepiej od ciebie, że potrzeba ci miłości. Dorosły facet z pewnością wie, co dla niego najlepsze.

Jeśli jednak zaczyna ci przeszkadzać fakt, że jesteś sam, nie zamykaj się w czterech ścianach przerażony faktem, że wokół ciebie wszyscy są zakochani. To nie prawda. Nawet nie wiesz, ile osób wciąż czeka na miłość. Niestety, większość z nich popełnia wielki błąd, nie wychodząc z domu i nie poznając nowych ludzi. A przecież miłość sama do nich nie przyjdzie. Warto czasem się nieco wysilić i wyjść do parku, klubu czy też na spotkanie autorskie ulubionego twórcy.

Jak znaleźć miłość, aby nie wyjść na desperata i nie uczynić z poszukiwań celu życia?

Przede wszystkim – miej gdzieś z tyłu głowy fakt, że chciałbyś poznać fajną dziewczynę, ale nie traktuj każdej nowopoznanej kobiety jak potencjalnej kandydatki na żonę. Bądź otwarty, daj się poznać jako facet, który z dystansem podchodzi o życia. Warto, żeby dziewczyna wiedziała, że jesteś wolny, ale nie opowiadaj jej od razu historii całego swojego życia miłosnego.

Nie nastawiaj się na konkretne cele typu „tej wiosny wejdę w związek”. Czasem warto dać sobie czas. Przede wszystkim – poświęć trochę uwagi na samego siebie. Wyjdź do ludzi, ale przede wszystkim – polub swoje towarzystwo. Wielu singli ma problem z tym, że jeśli od dłuższego czasu są sami, spada ich samoocena. Warto zadbać o swój wygląd, być może zmienić fryzurę, tak, aby poczuć się dobrze w swoim ciele. Pamiętaj o tym, że twoja wartości nie definiuje to, czy jesteś w związku.

Zakochaj się na wiosnę, nie tylko w kimś innym, ale również w sobie. Nie chodzi tu jednak o zapędy narcystyczne, a o akceptację i świadomość własnej wartości. Kiedy polubisz własne towarzystwo, zauważą i docenią to inni – również kobiety.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Zdrada

    Czy zdrada tkwi w naszych genach?

    Ten temat poruszało wiele powieści i filmów. Motywy są różne: wypalenie w związku, alkohol, nowe zauroczenie… Ale czy możemy być podświadomie kierowani genami? Czy nasz organizm jest w pewnym stopniu winny? »

  • odpowiednia pora może dużo dać

    Najlepsza pora na seks

    Zastanawiałeś się kiedyś jakie znaczenie ma fakt kiedy uprawiasz seks? Możesz być zaskoczony. W tej kwestii też mamy zegar biologiczny, jego rozpoznanie może nam dać dużo korzyści. »

Zobacz również