piątek, 22 stycznia 2016, 12:35

Młodsza czy starsza - która kobieta da ci spełnienie?

Młoda imprezowiczka czy dojrzała domatorka? Sprawdź, z którą z nich masz szansę stworzyć trwały związek.
kobieta kobieta

Różnica wieku między parterami nie jest już niczym zaskakującym, nawet taka kilkudziesięcioletnia. Coraz częściej dają się również zauważyć relacje, w których to kobieta jest tą starszą.

Jakie wady i zalety płyną za związkiem z młodszą, a jakie ze starszą kobietą? Z którą z nich będziesz w stanie zbudować silną, długotrwałą relację?

Młodsza

O jej wieku świadczyć będzie nie tylko wygląd zewnętrzny, ale i charakter. Przypomni ci czasy twojej beztroskiej młodości, szaleństwa, spontaniczności. Z pewnością będzie bardziej rozrywkowa niż większość kobiet w twoim wieku, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się o to, że w waszym związku zagości nuda. Przy niej zapomnisz, że się starzejesz. Niestety, przez preferowany tryb życia może mieć również problem z dochowaniem wierności, może również nie chcieć się w pełni ustatkować, kiedy ty będziesz już na to gotowy.

Starsza

Zadbana, z klasą, pewnie dążąca do celu. Wprowadzi cię w dorosłe życie, może nawet pomóc w karierze i zdobyciu pozycji zawodowej. Będzie stale imponować ci wiedzą i doświadczeniem. Ustatkujesz się, założysz dom, rodzinę. Może to jednak okazać się pułapką. Zastanów się, czy będziesz gotów ulec jej w sytuacji, kiedy jasno powie, że nie podobają jej się twoje wyjścia ze znajomymi i chce, abyś ich zaprzestał. Będzie ci ciężko sprostać jej oczekiwaniom, zaimponować jej i zdobyć jej uznanie. Musisz uważać, aby w pewnym momencie nie poczuć się niedowartościowany i gorszy od niej.

Warto pamiętać jednak, że czasami różnica wieku wynika właśnie z zaprzeczenia stereotypom, wedle których ten, kto młody jest niedoświadczony i rozrywkowy, a starszy pragnie jedynie ustatkowania i spokoju. Zdarza się również, że mężczyzna nie chce być twardą ręką rodziny i tę funkcję chętnie odda bardziej doświadczonej kobiecie. Bywają też tacy, którzy nawet w bardzo dorosłym wieku nie dążą do związku pełnego zaangażowania i deklaracji.

Wszystko zależy od osobistych cech człowieka, jego upodobań i planów. A miłość, jak wiadomo, lubi czasami płatać nam figle, o czym przekonujemy się, kiedy wybieramy coś całkiem innego niż to, o czym marzyliśmy całe życie.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Zdrada

    Czy zdrada tkwi w naszych genach?

    Ten temat poruszało wiele powieści i filmów. Motywy są różne: wypalenie w związku, alkohol, nowe zauroczenie… Ale czy możemy być podświadomie kierowani genami? Czy nasz organizm jest w pewnym stopniu winny? »

  • odpowiednia pora może dużo dać

    Najlepsza pora na seks

    Zastanawiałeś się kiedyś jakie znaczenie ma fakt kiedy uprawiasz seks? Możesz być zaskoczony. W tej kwestii też mamy zegar biologiczny, jego rozpoznanie może nam dać dużo korzyści. »

Zobacz również