piątek, 02 grudnia 2016, 14:59

Dieta dobra dla mięśni

Marzysz o umięśnionej sylwetce? Musisz pamiętać, że budowanie mięśni to długi proces. Wymaga nie tylko odpowiedniego treningu, ale także diety.
Dieta dla mięśni Dieta dla mięśni

Podczas ćwiczeń uszkadzamy włókna mięśniowe – dochodzi do ich pękania, a w ich miejsce wyrastają nowe. Jeśli chcemy budować masę mięśniową, musimy dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość białka oraz składników odżywczych – ważne jest, aby magazynować nowe białka szybciej niż spala się stare.

Co powinniśmy jeść aby dostarczyć organizmowi odpowiednie składniki odżywcze?

Jajka – poza proteinami, jajka zawierają także witaminę B12, która jest potrzebna w procesie spalania tłuszczu.

Wołowina – zawiera żelazo oraz cynk, a także sporą ilość kreatyny.

Łosoś – źródło kwasów tłuszczowych Omega-3, które pomagają zmniejszyć uszkodzenia mikrowłókien.

Serek wiejski – zawiera aminokwas, który podnosi wytrzymałość mięśni, czyli leucynę.

Ricotta – jest źródłem serwatki, czyli płynu uzyskanego po odciśnięciu twarogu z zsiadłego mleka, który zawiera białka, wapń oraz witaminy z grupy B.

Migdały – zawierają witaminę E, która jest silnym antyoksydantem.

Warto pamiętać także o wodzie. Odpowiednie nawodnienie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu – w tym także mięsni. Według norm z 2012 roku Instytutu Żywności i Żywienia, ilość wody, którą przeciętnie powinien spożyć człowiek, wynosi około 2000 ml dziennie dla kobiet i około 2500 ml dla mężczyzn. Nie zapominajmy więc o uzupełnianiu płynów.źródło: Instytutu Żywności i Żywienia, fot. pixabay.com

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Dieta bezglutenowa

    Czy dieta bezglutenowa jest dobra dla naszego organizmu?

    Moda na bezglutenową dietę w ostatnich czasach cieszy się coraz większą popularnością. Jeśli należysz do ludzi chorych na celiakię, oczywiście nie powinieneś jeść produktów zawierających gluten. »

  • Jak zrezygnować z cukru?

    W trosce o zdrowie: jak zrezygnować z cukru

    W czasie kiedy bycie fit jest modne, łatwiej znaleźć nam zdrowe zamienniki w diecie. Alternatywy żywieniowe mogą wyjść nam na dobre a twoje kubki smakowe nadal będą zadowolone. »

Zobacz również