czwartek, 10 marca 2016, 09:48

Czy warto zamieszkać z kobietą?

W każdym związku przychodzi moment, w którym dylematem staje się kwestia mieszkania. Pojawia się pytanie: razem czy osobno?
Czy warto zamieszkać z kobietą? Czy warto zamieszkać z kobietą?

Nie ma nic dziwnego w tym, że możesz czuć pewne wątpliwości. W końcu istnieje znacząca różnica pomiędzy mieszkaniem ze swoją partnerką, a spędzaniem z nią czasu poza domem. Na myśl na pewno przychodzi ci wiele twoich znajomych, których związki zakończyły się w chwili podjęcia decyzji o stworzeniu wspólnego domu. Istnieje kilka plusów i minusów zdecydowania się na tak olbrzymi krok.

Wspólne poranki i wieczory

Wspólne spędzanie czasu o poranku i wieczorami to coś, czego na pewno brakowało ci, kiedy musieliście planować spotkania. Rozpoczęcie dnia od widoku ukochanej, na pewno pozytywnie nastroi cię na resztę dnia, a powrót do domu ze świadomością, że ona czeka na ciebie z kolacją, będzie o niebo przyjemniejszy niż spędzenie wieczoru w samotności.

Lepsze poznanie siebie

Spędzanie ze sobą większości czasu na pewno przyczyni się do lepszego poznania drugiej połówki. Wspólne mieszkanie zbliża bardziej, niż jakakolwiek inna czynność wykonywana razem. Wzrośnie zaufanie, potrzeba bliskości i docenienie z posiadania partnera.

Podział obowiązków

Jeśli myślisz, że zamieszkanie z kobietą zwolni cię od wykonywania obowiązków domowych, musisz wiedzieć, że jesteś w błędzie. Plusem jest niewątpliwie to, że teraz spadną one na dwojga, jednak nie oznacza to, że będzie ich mniej. Jak wiadomo, kobiety w kwestii sprzątania są o wiele bardziej wymagające od mężczyzn, przez co możliwe, że twoja partnerka zauważy brud tam, gdzie ty nawet nie zaglądasz.

Rutyna i nuda

Zamieszkanie razem sprzyja popadnięciu w rutynę i zamieszkaniu w waszym związku nudy. Aby zapewnić waszemu związkowi rozrywki, będziesz musiał postarać się bardziej niż zwykle. Zaproponowanie obejrzenia filmu nie będzie już niczym nowym – stanie się waszą codziennością.

Prywatność

Decydując się na zamieszkanie z kobietą musisz liczyć się z tym, że trudniej będzie ci spędzić czas w samotności czy nawet wyjść ze znajomymi. Będziesz musiał przyzwyczaić się do tego, że od teraz stanowicie jedność. Każdą kłótnię i wszystkie sprawy będziecie musieli nauczyć się rozwiązywać od razu.

Życie ze sobą pod jednym dachem niewątpliwie wymaga czasu, aby dostosować się do nowej sytuacji. Wasz związek wskoczy wówczas na całkiem innym etap, co oznacza, że będziecie musieli nauczyć się komunikować ze sobą w nowy sposób. Jedno jest pewne - każdy związek, na którym ci zależy, jest wart zaangażowania i pracy.

Źródło: pixabay.com

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Zdrada

    Czy zdrada tkwi w naszych genach?

    Ten temat poruszało wiele powieści i filmów. Motywy są różne: wypalenie w związku, alkohol, nowe zauroczenie… Ale czy możemy być podświadomie kierowani genami? Czy nasz organizm jest w pewnym stopniu winny? »

  • odpowiednia pora może dużo dać

    Najlepsza pora na seks

    Zastanawiałeś się kiedyś jakie znaczenie ma fakt kiedy uprawiasz seks? Możesz być zaskoczony. W tej kwestii też mamy zegar biologiczny, jego rozpoznanie może nam dać dużo korzyści. »

Zobacz również