wtorek, 06 grudnia 2016, 10:27

Co wiemy o e-papierosach ?

W ostatnich latach mogliśmy zaobserwować wzrost popularności e-papierosów. Są one alternatywą dla osób, które do tej pory paliły tradycyjne papierosy. Co wiemy na ich temat? Czy na pewno są one lepsze dla naszych organizmów, niż te tradycyjne?
e-papierosy - co wiemy? e-papierosy - co wiemy?

Niezaprzeczalnym faktem dotyczącym e-papierosów jest to, że nie dochodzi do procesu spalania. jest to niewątpliwą zaletą, ponieważ unikamy w ten sposób inhalacji substancjami smolistymi oraz tlenkiem węgla. Dla osób niepalących spore znaczenie ma fakt, że przebywając w towarzystwie osoby używającej e-papierosa, nie są oni narażeni na zjawisko biernego palenia. Możemy być pewni, że nie grożą nam jego skutki. Niestety istnieje obawa, że e-papierosy nie pomagają w rzucaniu palenia, a tylko wzmagają nałóg.

W celu przeprowadzenia badań nad e-papierosami, został powołany eSmoking Institute. Wyniki są obiecujące. Wykazały bowiem, że aerozol, który jest wdychany nie zawiera takich substancji jak toulen czy benzen, które należą do substancji rakotwórczych. Zawierają także niższe stężenie związków karbonylowych. Przeprowadzone badania pokazały także, że większości ludzi e-papierosy pomogły uporać się z nałogiem albo ograniczyły dzienną liczbę wypalanych papierosów.

Warto jednak pamiętać, że e-papierosy to produkty nowe na naszym rynku, dlatego wciąż są badane pod względem szkodliwości dla człowieka. Poddawane są także ciągłej modyfikacji, a wiele produktów dostępnych na rynku jest niewiadomego pochodzenia. Dlatego warto kupować je ze sprawdzonego źródła, aby mieć pewność, że są przebadane i bezpieczne.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Mocowanie na ramę Hama

    Uchwyć aktywne chwile dzięki gadżetom do GoPro

    Moda na aktywne spędzanie czasu wolnego jest ostatnio motorem napędzającym producentów akcesoriów i gadżetów do wprowadzania na rynek rozmaitych produktów mających na celu ułatwienie oraz urozmaicenie czasu spędzanego na świeżym powietrzu. »

  • Styl ma znaczenie

    Szczegóły ubioru, które dodają klasy każdemu

    Nie musisz być blogerem modowym ani typem perfekcjonisty, żeby poprawić swój wygląd. Pamiętaj o kilku drobnych rzeczach, na które zwracają uwagę inni ludzie. Diabeł tkwi w szczegółach. »

Zobacz również