czwartek, 17 marca 2016, 09:06

Jak łagodzić konflikty w związku?

Konflikty to nieodłączna część każdego związku. Jak nauczyć się je łagodzić?
Jak łagodzić konflikty w związku? Jak łagodzić konflikty w związku?

Konflikty między partnerami mają miejsce nawet w najbardziej udanych związkach. Nie ma w nich niczego złego, jeśli rzeczywiście stanowią tylko drobne nieporozumienia, występujące raz na jakiś czas, a każda ze stron ma szczere chęci co do rozwiązania problemu.

Jak wiadomo, sprzeczki przychodzą szybko i najlepiej byłoby, gdyby odchodziły w ten sam sposób. Jak sprawić, aby małe nieporozumienie nie przerodziło się w ogromną kłótnię? Jak łagodzić konflikty w związku?

Porozmawiaj

Żaden problem nie zostanie w pełni rozwiązany bez szczerej i spokojnej rozmowy. Przedstawienie własnych argumentów z zaznaczeniem, że szanujesz poglądy swojej drugiej połówki niewątpliwie pomoże załagodzić konflikt i szybciej dojść do porozumienia.

Uspokój emocje

Krzyki i nerwowe wygłaszanie swoich niepodważalnych racji nie przyniesie dobrego zakończenia żadnej sprzeczce. Nerwy i honor odłóż na bok – zachowaj emocje pod kontrolą i rozwiąż problem siłą spokoju.

Przeproś

Jeśli po pewnym czasie zauważasz, że rację miała twoja druga połówka, a konfikt powodowany jest twoim postępowaniem, przyznaj się do błędu. Odpuść również wtedy, kiedy widzisz, że kłócicie się o kwestie mało istotne i nie warto dla nich pozostawać przy swoim za wszelką cenę. Nie obawiaj się ustępstw i pójścia na kompromis.

Postaw się po drugiej stronie

Zanim postanowisz, że za wszelką cenę będziesz dążył do udowodnienia swoich racji i braku winy, postaw się w pozycji swojej kobiety. Łatwiej będzie ci wówczas zobaczyć, gdzie dokładnie leży wasz problem. O wiele prościej będzie załagodzić konflikt, kiedy ona zauważy, że nie stoisz uparcie przy swoim, ale starasz się zrozumieć także jej punkt widzenia.

Łagodzenie konfliktu, a w końcu dojście do pełnego porozumienia, to jedyny przyjemny aspekt każdej sprzeczki. Warto więc wziąć sprawy w swoje ręce i jak naszybciej wyjaśnić sporne kwestie.

Źródło: pixabay.com

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Zdrada

    Czy zdrada tkwi w naszych genach?

    Ten temat poruszało wiele powieści i filmów. Motywy są różne: wypalenie w związku, alkohol, nowe zauroczenie… Ale czy możemy być podświadomie kierowani genami? Czy nasz organizm jest w pewnym stopniu winny? »

  • odpowiednia pora może dużo dać

    Najlepsza pora na seks

    Zastanawiałeś się kiedyś jakie znaczenie ma fakt kiedy uprawiasz seks? Możesz być zaskoczony. W tej kwestii też mamy zegar biologiczny, jego rozpoznanie może nam dać dużo korzyści. »

Zobacz również