wtorek, 12 kwietnia 2016, 08:24

Kilka drobnych gestów na randce, które doceni każda kobieta

W świecie, w którym ludzie umawiają się przez smsy i aplikacje zapomina się, że kobiety czasem chciałyby być potraktowane jak damy. Mimo niezależności, cicho wzdychają do amantów ze starych filmów. Co takiego jest w ich zachowaniu, że bliżej im do ideału?
Pierwsza randka Pierwsza randka

Naturalne były dla nich gesty, o których czasem zdarza nam się zapominać a obok których żadna kobieta nie przejdzie obojętnie.

Otwieranie drzwi. Tak proste i nieskomplikowane a zarazem tak często zapominane. Jeden z pierwszych zauważalnych gestów, który świadczy o naszej kulturze i dobrym wychowaniu.

Zaproszenie na randkę. Wiadomo – łatwiej, szybciej i wygodniej jest napisać smsa. I, nie ukrywajmy, nie każdy z nas ma taką swobodę  w działaniu. Choć z pozoru może wydawać się to krępujące, to niewiele kosztuje, żeby zadzwonić a najlepiej zaprosić dziewczynę na wspólne wyjście patrząc jej w oczy. Takie zachowania pokazują, że nam w ogóle na tym zależy.

Inicjatywa. No właśnie, w kwestii tej randki. Równouprawnienie, aplikacje randkowe albo lenistwo. Facetom po prostu wypada zrobić pierwszy krok. Kobieta raczej nie zaprosi, nie wiedząc czy jesteś w ogóle zainteresowany. Więc zamiast odświeżać tindera, po prostu zagadaj. Nie masz niczego do stracenia.

Kwiatek. Nie trzeba na dziewczynę wydawać fortuny, żeby była rozpieszczana. Jeśli raz na jakiś czas przyniesiesz jej bez powodu (ale jeśli będziesz miał powód to już koniecznie pamiętaj)  różę czy cokolwiek poleci pani florystyka, będzie mile zaskoczona a ty na pewno zapunktujesz.

Odprowadzenie do domu. Nie tylko kiedy liczysz, że będzie to kolacja ze śniadaniem. Rozstanie się w knajpie może być nieco niezręczne. Idąc z dziewczyną, nie tylko masz okazję, żeby spędzić z nią więcej czasu. Pokazujesz tym, że dbasz o jej bezpieczeństwo i wiesz czy dotarła bezpiecznie.

Proste, prawda? Kobiety skupiają się na szczegółach, więc takie na pewno nie pozostaną niezauważone. Nic nie tracąc, możemy tylko zyskać. Tylko czekać aż będzie opowiadać koleżankom jaki jesteś szarmancki.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

 • Zdrada

  Czy zdrada tkwi w naszych genach?

  Ten temat poruszało wiele powieści i filmów. Motywy są różne: wypalenie w związku, alkohol, nowe zauroczenie… Ale czy możemy być podświadomie kierowani genami? Czy nasz organizm jest w pewnym stopniu winny? »

 • odpowiednia pora może dużo dać

  Najlepsza pora na seks

  Zastanawiałeś się kiedyś jakie znaczenie ma fakt kiedy uprawiasz seks? Możesz być zaskoczony. W tej kwestii też mamy zegar biologiczny, jego rozpoznanie może nam dać dużo korzyści. »

Zobacz również

 • Seks i związki Zakochaj się na wiosnę!

  Zakochaj się na wiosnę!

 • Seks i związki Seksowny mężczyzna

  Seksowny mężczyzna - czyli jaki?

 • Seks i związki Jak uniknąć bycia bluszczem?

  Jak uniknąć bycia bluszczem?