wtorek, 10 maja 2016, 10:36

Najlepsza pora na seks

Zastanawiałeś się kiedyś jakie znaczenie ma fakt kiedy uprawiasz seks? Możesz być zaskoczony. W tej kwestii też mamy zegar biologiczny, jego rozpoznanie może nam dać dużo korzyści.
odpowiednia pora może dużo dać odpowiednia pora może dużo dać

Statystyczny  Polak idzie do łóżka z partnerką późnym wieczorem, najczęściej w weekendy. Przypomina to niemal rutynę, w rzeczywistości jednak wydaje nam się, że wtedy jest na to najlepszy czas. Nic bardziej błędnego. Zmęczeni po całym dniu lub najedzeni, utrudniamy lub spłycamy swoje doznania.

Najwięcej testosteronu w organizmie mężczyzny jest produkowane między 6 a 8 rano. Partnerka wtedy powoli budzi swoje libido, ale z pewnością znajdziecie metodę na wspólne miłe rozpoczęcie dnia. Trochę trudniej jest umawiać się wtedy na randki.

Związek godziny a sposobu jest istotny. Wieczorami można pozwolić sobie na więcej, a popołudnie podobno jest najlepszą porą na seks klasyczny.

Nie bez znaczenia okazuje się pora roku. Podobno seks zimą lepiej smakuje. Podświadomie szukamy źródeł ciepła. Z drugiej strony, w czasie wakacji czujemy się bardziej atrakcyjni i wypoczęci.

Reguły hormonalne powtarzają się, ale gotowość na seks to już kwestia indywidualna i każdy może mieć swój rytm. 

TAGI:

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

 • Zdrada

  Czy zdrada tkwi w naszych genach?

  Ten temat poruszało wiele powieści i filmów. Motywy są różne: wypalenie w związku, alkohol, nowe zauroczenie… Ale czy możemy być podświadomie kierowani genami? Czy nasz organizm jest w pewnym stopniu winny? »

 • Pierwsza randka

  Kilka drobnych gestów na randce, które doceni każda kobieta

  W świecie, w którym ludzie umawiają się przez smsy i aplikacje zapomina się, że kobiety czasem chciałyby być potraktowane jak damy. Mimo niezależności, cicho wzdychają do amantów ze starych filmów. Co takiego jest w ich zachowaniu, że bliżej im do ideału? »

Zobacz również

 • Seks i związki Zakochaj się na wiosnę!

  Zakochaj się na wiosnę!

 • Seks i związki Seksowny mężczyzna

  Seksowny mężczyzna - czyli jaki?

 • Seks i związki Jak uniknąć bycia bluszczem?

  Jak uniknąć bycia bluszczem?