5. Zacznij pakowanie
Pakowanie można zacząć kilka dni wcześniej. Spakuj te rzeczy, których nie używasz albo będziesz mógł sobie bez nich poradzić. Jeśli masz taką możliwość, to przewieź je do nowego mieszkania. Pamiętaj też o podpisywaniu wszystkiego. Dzięki temu będziesz wiedział, gdzie możesz znaleźć daną rzecz. Jeśli wynajmujesz firmę, napisz na kartonie pomieszczenie, do którego ma on trafić – ułatwisz tym zadanie pracownikowi, który nie będzie się pytał, gdzie co ma postawić.
Pamiętaj także o zabezpieczeniu mebli i dokładnym owinięciu szkła. Podczas przeprowadzki niektóre rzeczy mogą się uszkodzić, więc warto wcześniej zadbać, aby nic takiego się nie stało.
6. Przenoszenie rzeczy
Jeśli robisz to sam, masz utrudnione zadanie. Zapakowanie wszystkiego do auta jest trudne, ale wykonalne. Wystarczy z pomyśleć, które kartony możesz dać na sam spód. Potem łatwiej będzie to wszystko wyciągnąć. Najważniejsze w przenoszeniu rzeczy jest to, aby nigdy nie zapomnieć zamknąć samochodu, kiedy nie jesteś w jego pobliżu.
7. Rozpakowywanie rzeczy
Zacznij od kuchni, a potem przejdź do wypakowywania najpotrzebniejszych rzeczy w łazience i sypialni. Może się zdarzyć, że zanim przewieziesz rzeczy będzie już ciemno, a hałasy w nocy nie będą wchodzić w grę. Tak będziesz mieć przynajmniej najważniejsze przedmioty na wierzchu.
8. Pamiętaj o zwierzętach
Dla nich to też są stresujące dni. Nie mogą spokojnie zjeść, położyć się, pobawić. Może się zdarzyć, że właściciele o nich zapominają. Oddanie pupili innym członkom rodziny na kilka dni może być dobrym rozwiązaniem. Zwierzak będzie odpowiednio rozpieszczany, a ty skupisz się na pakowaniu.
Przeprowadzka zawsze jest stresująca, dlatego najlepiej jest ją zaplanować. Dobrze spakowane kartony ułatwią przeniesienie ich w nowe miejsce bez żadnych szkód i dodatkowo zaoszczędzą mnóstwo czasu oraz pieniędzy.
Jak zorganizować przeprowadzkę?
Komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.