wtorek, 31 maja 2016, 10:07

Jak szybko i tanio odświeżyć mieszkanie?

Nikt nie lubi rutyny a nawet drobna zmiana może ożywić wnętrze i sprawić, że chętniej będziemy w nim przebywać. Co jednak zrobić gdy zasobność portfela nie pozwala na większy remont?
Kilka detali wystarczy, by odświeżyć mieszkanie Kilka detali wystarczy, by odświeżyć mieszkanie

Czasem wystarczy zmienić perspektywę. Wpływ na komfort ma chociażby ustawienie mebli. Zastanów się, co jest centralnym punktem w pomieszczeniu i wedle niego ustaw resztę. Jeśli masz biurko, ważne by stało blisko naturalnego światła. Wypróbuj różnych wariantów: zobaczysz, który z nich najbardziej ci odpowiada.

Odśwież ściany. To fakt potwierdzony naukowo, że kolory oddziałują na naszą psychikę i samopoczucie. Już wiele wieków temu lekarze arabscy dobierali odpowiednie barwy na ściany sal, żeby pomóc pacjentom szybciej wyzdrowieć. Niektóre kolory działają drażniąco, negatywnie i często w takim pomieszczeniu trudniej jest nam się skupić.

Postaw na dodatki. Nowa narzuta na łóżko lub kanapę, inne poduszki, ciekawy plakat na ścianę – takie detale szybko mogą odświeżyć każde wnętrze. Utrzymane w jednej spójnej konwencji sprawią, że pokój będzie wyglądał jak w dobrym katalogu.

Znudziły ci się stare meble? Są zniszczone? Możesz je sam odświeżyć. Czasem wystarczy puszka farby, inne uchwyty, żeby stara szafka wyglądała jak nowa. Jeśli jesteś majsterkowiczem, sam możesz zrobić nowy regał lub półkę.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Męskie savoir-vivre

    Męskie savoir-vivre wobec kobiety

    Przez dziesiątki lat mężczyźni byli szarmanccy – wstawali, kiedy w pobliżu pojawiała się kobieta, ustępowali jej miejsca, otwierali drzwi i nie mówili przy niej o niektórych sprawach. Chcesz być współczesnym dżentelmenem? Zobacz, jak to zrobić! »

  • Jak zorganizować przeprowadzkę?

    Jak zorganizować przeprowadzkę?

    Przeprowadzka zawsze jest stresująca, dlatego najlepiej jest ją zaplanować. Dobrze spakowane kartony ułatwią przeniesienie ich w nowe miejsce bez żadnych szkód i dodatkowo zaoszczędzą mnóstwo czasu oraz pieniędzy. »

Zobacz również