Pierwszy się wita
To mężczyzna jako pierwszy powinien się przywitać i przedstawić. Jednak istotne jest to, aby nie podwał ręki na powitanie. Ten gest zawsze będzie należał w pierwszej kolejności do kobiety, ponieważ to ona powinna zdecydować czy chciałaby zawrzeć znajomość. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy mężczyzna podchodzi do większego towarzystwa – wtedy przy powitaniu najpierw powinien wyciągnąć rękę w stronę kobiety, a dopiero potem pozostałych mężczyzn.
Utrzymuje kontakt wzrokowy
Wadą większości konwersacji z mężczyzną jest fakt, że rzadko zwracają oni uwagę na swoją rozmówczynię. Bardzo często zdarza się, iż odwracają wzrok również dlatego, że kobieta ich onieśmiela. Jednak dżentelmen zawsze powinien patrzeć się w oczy partnerki. Jest to oznaka szacunku i zainteresowania tym, co ma do powiedzenia.
Wysławia się poprawnie
Dżentelmen podczas rozmowy z kobietą powinien starać się mówić poprawnie i nie popełniać błędów stylistycznych. Podobnie pisząc do niej wiadomość – lepiej dwukrotnie sprawdzić, czy gdzieś nie pojawił się błąd ortograficzny. Również podczas rozmowy mężczyzna powinien unikać używania wulgaryzmów.
Dba o jej bezpieczeństwo
Podczas jazdy komunikacją miejską mężczyzna powinien ustąpić miejsca kobiecie. Zabronione jest to, aby siedział, zwłaszcza kiedy kobieta staje obok niego i nie może złapać równowagi w kołyszącym się autobusie. Mężczyzna również podczas spaceru zawsze powinien iść bliżej jezdni, nie pozwalając, aby kobiecie stało się coś poważnego.
Przez dziesiątki lat mężczyźni byli szarmanccy – wstawali, kiedy w pobliżu pojawiała się kobieta, ustępowali jej miejsca, otwierali drzwi i nie mówili przy niej o niektórych sprawach. Chcesz być współczesnym dżentelmenem? Zobacz, jak to zrobić!
Męskie savoir-vivre
Źródło: fot. librestock.com
Komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.