czwartek, 17 marca 2016, 08:56

Jak dbać o kobietę w ciąży?

Kobieta w ciąży ma tak zmienne nastroje, dziwne i często niezrozumiałe emocje, że trudno jej samej poradzić sobie z tym wszystkim. Dlatego potrzebuje, aby partner był przy niej blisko. Jak najlepiej dbać o kobietę w ciąży?
Kobieta w ciąży Kobieta w ciąży

Empatia

Postaraj się zrozumieć kobietę, wczuć się w jej sytuację. Dobrze, aby przyszła mama zrozumiała, że to ciąża dwóch osób odpowiedzialnych.

Cierpliwość

Niezdecydowanie to typowy objaw ciąży, dlatego nie ma sensu denerwować się na kobietę, gdy sama nie wie, czego chce. Ona nie oszukuje, naprawdę tak jest.

Zainteresuj się dzieckiem

Przyszła matka lubi rozmawiać o dziecku i potrzebuje takich dialogów. Dlatego warto dotykać brzucha, mówić do niego. Wspólne wybieranie imienia, albo zapisanie się do szkoły rodzenia jest bardzo dobrym pomysłem. Ogromnych emocji przysporzy również wspólne wyjście na USG i zobaczenia dziecka w brzuchu partnerki.

Pomoc

Wyręczaj kobietę w obowiązkach, które wcześniej należały do niej. W ciąży może być zmęczona, ma mniej sił, a przede wszystkim nie powinna się przemęczać. Bądź przygotowany na różne zachcianki żywieniowe. Najlepiej zawsze mieć pełną lodówkę i nigdy nie komentować połączeń produktów na talerzu.

Najważniejsze jednak, aby kobiecie w okresie ciąży poświęcić, jak najwięcej czasu. Szczęśliwa mama to zdrowe dziecko. Aby lepiej zrozumieć ten stan, warto sięgnąć po książki i czasopisma, poczytać o ciąży i macierzyństwie. Fachowa literatura pomoże przetrwać 9 miesięcy. 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Męskie savoir-vivre

    Męskie savoir-vivre wobec kobiety

    Przez dziesiątki lat mężczyźni byli szarmanccy – wstawali, kiedy w pobliżu pojawiała się kobieta, ustępowali jej miejsca, otwierali drzwi i nie mówili przy niej o niektórych sprawach. Chcesz być współczesnym dżentelmenem? Zobacz, jak to zrobić! »

  • Jak zorganizować przeprowadzkę?

    Jak zorganizować przeprowadzkę?

    Przeprowadzka zawsze jest stresująca, dlatego najlepiej jest ją zaplanować. Dobrze spakowane kartony ułatwią przeniesienie ich w nowe miejsce bez żadnych szkód i dodatkowo zaoszczędzą mnóstwo czasu oraz pieniędzy. »

Zobacz również