poniedziałek, 20 czerwca 2016, 15:32

Przygotuj się do oglądania Euro 2016 - domowa strefa kibica

Większość kibiców nie ma możliwości uczestniczyć w piłkarskich emocjach na żywo - domowa strefa kibica jest idealnym rozwiązaniem do oglądania meczu w gronie najbliższych. Sprawdź, jak przygotować się do kibicowania przed telewizorem!
Domowy niezbędnik kibica Domowy niezbędnik kibica

Transmisja sportowa ma jednak swoje prawa, tu nie ma miejsca na półśrodki, przerwy w transmisji i słabą widoczność. Radzimy, jak przygotować się do oglądania meczy i w jakie akcesoria warto się zaopatrzyć.

Hasło „zestaw kibica” większości fanów piłki może kojarzyć się dość jednoznacznie – z koszulką w narodowych barwach, odpowiednim nakryciem głowy i hałaśliwym instrumentem dętym. Niektórym na to hasło skojarzą się pewnie jeszcze napoje wyskokowe i niekoniecznie zdrowe przekąski, ale tak naprawdę podstawowym skojarzeniem powinien być odpowiednio przemyślany i skomponowany zestaw sprzętu, dzięki któremu będziemy mogli wygodnie i bez problemów cieszyć oczy grą biało-czerwonych.

W czasie Euro czy Mistrzostw Świata producenci telewizorów intensywniej niż kiedykolwiek bombardują nas reklamami swoich najnowszych modeli, jednak tak naprawdę w okresie tym nie następuje zwykle jakiś gigantyczny wzrost sprzedaży tych urządzeń. Statystki pokazują, że wzrost sprzedaży w tym segmencie jest raczej stały.

Rzadko zdarza się, by ktoś wymienił telewizor wyłącznie dlatego, że nadchodzi duża impreza sportowa - tym bardziej, że w większości polskich domów znajdują się już nowoczesne, płaskie odbiorniki TV. Nie znaczy to jednak, że nie warto rozważyć „doposażenia” pod jej kątem swojego centrum multimedialnego.

Zadbaj o widoczność
Jeśli zamierzamy oglądać mecz w szerszym gronie, koniecznie trzeba pomyśleć o zapewnieniu odpowiednio dobrej widoczności wszystkim oglądającym – nikt nie chce wszak przegapić najważniejszego gola turnieju. Doskonałym rozwiązaniem będzie to odpowiedni uchwyt, umożliwiający nie tylko zamontowanie telewizora na ścianie, ale również wygodne, płynne i błyskawicznie regulowanie jego pozycji, tak by wszyscy goście idealnie widzieli, co dzieje się na ekranie.

Godnym polecenia z tej kategorii będzie uchwyt HAMA FULLMOTION – idealnie płaski (co jest bardzo istotne, gdy telewizor pozostaje w standardowej pozycji „przy ścianie”), wyposażony w system bezstopniowej regulacji oraz cały zestaw przydatnych funkcji m.in. zwijarkę kabla, wbudowaną poziomicę, możliwość obrotu o 180 st. Wykonany z najwyższej jakości blachy stalowej uchwyt utrzyma telewizor o wadze nawet do 25 kilogramów.

Obraz jak żyleta
Większość kluczowych dla polskich kibiców meczów Euro 2016 będzie dostępna w publicznych, niekodowanych kanałach telewizyjnych – to o tyle dobra wiadomość, że zarówno Polsat, jak i TVP nadają sygnał w bardzo dobrej jakości HD. Sygnał taki odbierać można za pośrednictwem anten DVB-T, dlatego warto zadbać o to, by niezależnie od warunków (np. pogodowych) móc cieszyć się obraz najwyższej jakości. Innymi słowy, należy zaopatrzyć się w odpowiednio dobrą antenę – np. antenę pokojową HAMA HD38, wyróżniającą się funkcją wzmocnienia sygnału o 38 dB oraz możliwością podłączenia adaptera 12 V-DC do zasilania prądem z samochodu, przyczepy kempingowej lub łodzi motorowej (to idealne rozwiązanie w przypadku transmisji w plenerze).

Wygodna obsługa
Niemniej ważny jest również komfort obsługi całego naszego zestawu telewizyjnego – jeśli w jego skład wchodzi więcej niż jedno urządzenie (p. telewizor + dekoder + amplituner, może nam wkraść się tzw. pilotowy chaos, czyli sytuacja, w której pod ręką mamy tyle pilotów, że zaczynamy zapominać, który do czego służy. Rozwiązaniem jest niedrogi i wygodny w obsłudze pilot uniwersalny, za pomocą którego możemy wygodnie sterować funkcjami nawet do ośmiu różnych sprzętów Przykładowy HAMA 8w1 obsługuje ponad 1000 różnych modeli najpopularniejszych marek.

Źródło: ip

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Męskie savoir-vivre

    Męskie savoir-vivre wobec kobiety

    Przez dziesiątki lat mężczyźni byli szarmanccy – wstawali, kiedy w pobliżu pojawiała się kobieta, ustępowali jej miejsca, otwierali drzwi i nie mówili przy niej o niektórych sprawach. Chcesz być współczesnym dżentelmenem? Zobacz, jak to zrobić! »

  • Jak zorganizować przeprowadzkę?

    Jak zorganizować przeprowadzkę?

    Przeprowadzka zawsze jest stresująca, dlatego najlepiej jest ją zaplanować. Dobrze spakowane kartony ułatwią przeniesienie ich w nowe miejsce bez żadnych szkód i dodatkowo zaoszczędzą mnóstwo czasu oraz pieniędzy. »

Zobacz również