środa, 03 sierpnia 2016, 16:01

Jak zorganizować przeprowadzkę?

Przeprowadzka zawsze jest stresująca, dlatego najlepiej jest ją zaplanować. Dobrze spakowane kartony ułatwią przeniesienie ich w nowe miejsce bez żadnych szkód i dodatkowo zaoszczędzą mnóstwo czasu oraz pieniędzy.
Jak zorganizować przeprowadzkę? Jak zorganizować przeprowadzkę?

Planowanie przeprowadzki wcale nie jest takie trudne. Zajmuje to kilka minut, a znacznie ułatwia późniejsze pakowanie i przenoszenie rzeczy. Poniżej znajduje się kilka rad, które powinny pomóc.

1. Zabierz się za to wcześniej
Przeprowadzasz się za miesiąc? Pomyśl o przeprowadzce odpowiednio wcześniej. Zastanów się czy chcesz nosić swoje rzeczy samemu, z przyjaciółmi czy wolisz powierzyć zadanie firmie przeprowadzkowej? W zależności od sezonu firmy mogą mieć już zarezerwowane terminy, więc kilka dni wcześniej znalezienie kogoś może być trudne. Podobnie jest z pomocą przyjaciół. Poinformowanie sąsiadów o nadchodzącej przeprowadzce nie jest obowiązkowe, ale na pewno miłe.


2. Pamiętaj, że nie będzie idealnie
Możesz mieć rozpisany plan minuta po minucie, ale wiedz, że nigdy nie zostanie on spełniony. Planując trzeba wziąć pod uwagę pewien margines na drobne wypadki. Szafa nie chce przejść przez drzwi wejściowe? Stół do jadalni utknie w windzie? Trzeba sobie z tym poradzić. Zostawiając miejsce na nieplanowane wydarzenia oszczędzisz sobie nerwów.


3. Zrób porządki
Brzmi śmiesznie, ale pozbycie się rzeczy, które są zbędne sprawi, że pakowanie pójdzie sprawniej. Wyrzucenie tony papierów zalegających niepotrzebnie w szafkach, albo ubrań, o których istnieniu już nie pamiętasz, to priorytet przed przeprowadzeniem się. Plusem sprzątania jest to, że będziesz mieć więcej miejsca w nowym mieszkaniu na nowe rzeczy.


4. Zorganizuj kartony
Nie od dziś wiadomo, że przy przeprowadzkach kartony sprawdzają się idealnie. Aby je zdobyć można odwiedzić lokalne supermarkety albo księgarnie, które na zapleczu mają ich mnóstwo. Oprócz kartonów na pewno przydadzą się też duże i grube worki na śmierci, w których można przetransportować ubrania, pościel i inne lekkie rzeczy.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Męskie savoir-vivre

    Męskie savoir-vivre wobec kobiety

    Przez dziesiątki lat mężczyźni byli szarmanccy – wstawali, kiedy w pobliżu pojawiała się kobieta, ustępowali jej miejsca, otwierali drzwi i nie mówili przy niej o niektórych sprawach. Chcesz być współczesnym dżentelmenem? Zobacz, jak to zrobić! »

  • Przygotowania do wakacji

    Niezbędnik nowoczesnego urlopowicza - poradnik

    Upragniony czas wakacji zbliża się wielkimi krokami, a ty jak zwykle nie wiesz, co zabrać ze sobą na wyjazd? Niezależnie od tego, czy wybierasz jezioro, góry lub słoneczne plaże, o tych rzeczach powinieneś pamiętać! »

Zobacz również