piątek, 15 kwietnia 2016, 12:22

Co i jak powinni jeść mężczyźni?

To, co jesz, decyduje o kondycji fizycznej i psychicznej. Mężczyźni mają zdecydowanie inne potrzeby żywieniowe niż kobiety, jednak jadłospis, powinien składać się z 3 lub 4 posiłków. Przerwy między posiłkami nie powinny być dłuższe niż 3-4 godziny.
Co powinni jeść mężczyźni? Co powinni jeść mężczyźni?

Jaka aktywność, taka dieta.

Jeśli dużo czasu siedzisz za biurkiem, potrzebujesz mniej kalorii. Podstawowy posiłek to śniadanie. W diecie należy uwzględnić węglowodany: chleb razowy, płatki owsiane, warzywa, owoce, orzechy, słonecznik. Warto kawę zastąpić zieloną lub czerwoną herbatę.

Jeśli pracujesz fizycznie, twoje zapotrzebowanie na energię jest większe. Na talerzu powinno pojawić się mięso, ryby, jaja, owoce i warzywa. Ważne są soki i napoje owocowo-warzywne.

Jeśli uprawiasz sport, twoja dieta powinna zawierać większą ilość białka oraz produkty zawierające witaminę B, magnez, cynk.

Jeśli chcesz pozbyć się nadmiernych kilogramów na brzuchu, dieta musi być uboga energetycznie. Powinny dominować w niej produkty niskotłuszczowe, chude mięso, ryby, ciemne pieczywo, kasze i surowe warzywa.  

Źródło: poradnikzdrowie.pl

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Dieta bezglutenowa

    Czy dieta bezglutenowa jest dobra dla naszego organizmu?

    Moda na bezglutenową dietę w ostatnich czasach cieszy się coraz większą popularnością. Jeśli należysz do ludzi chorych na celiakię, oczywiście nie powinieneś jeść produktów zawierających gluten. »

  • Dieta dla mięśni

    Dieta dobra dla mięśni

    Marzysz o umięśnionej sylwetce? Musisz pamiętać, że budowanie mięśni to długi proces. Wymaga nie tylko odpowiedniego treningu, ale także diety. »

Zobacz również