poniedziałek, 23 maja 2016, 14:25

Bieg to za mało! Poznaj Expert Survival Race

Istnieje coraz więcej rozmaitych konkursów sportowych, które łączą w sobie bieg długodystansowy i różnego rodzaju przeszkody. Jednym z nich jest Men Expert Survival Race.
Men Expert Survival Race to zawody dla prawdziwych facetów Men Expert Survival Race to zawody dla prawdziwych facetów

Jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce. Co roku od trzech lat grupa mężczyzn oraz (coraz częściej i więcej) garstka kobiet niecierpliwie czeka na wyznaczony czas zapisów, by potem jednego dnia móc zmierzyć się z wieloma przeszkodami. Taka forma rozrywki jest niewątpliwą próbą tężyzny fizycznej, wytrzymałości, ale także charakteru, sprytu. Jak wskazuje sama nazwa, jest to prawdziwy miejski survival.

W zależności od indywidualnych predyspozycji, możemy zapisać się na trzy różne trasy:
Starter – 3 km do przebiegnięcia z przeszkodami
Warriors – 6 km i 30 przeszkód
Machine – 12 km dla najwytrwalszych, którzy będą musieli pokonać aż 50 przeszkód

Dla osób znudzonych zwyczajnym biegiem i szukających nowych wyznań, będzie to z pewnością coś ciekawego. Tego typu zawody cieszą się coraz większą popularnością i są świetną alternatywą dla maratonów, zapewniając wiele emocji. Podczas tych zawodów wyjdziemy jednak daleko poza strefę normalnego komfortu i będziemy musieli nieraz ochlapać się błotem, wspiąć po linie...

Bieg odbywa się w kilku największych polskich miastach – Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu – i zyskuje coraz większą popularność.

Chcąc uczestniczyć w wydarzeniu jako jeden z twardzieli, należy uprzednio zakupić pakiet. Na miejscu każdy z uczestników dostaje koszulkę, czip odmierzający czas i medal na mecie. Nad bezpieczeństwem czuwają służby medyczne.

Sprawdzisz się?

Źródło: http://menexpertsurvivalrace.pl/
TAGI:

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Dieta bezglutenowa

    Czy dieta bezglutenowa jest dobra dla naszego organizmu?

    Moda na bezglutenową dietę w ostatnich czasach cieszy się coraz większą popularnością. Jeśli należysz do ludzi chorych na celiakię, oczywiście nie powinieneś jeść produktów zawierających gluten. »

  • Dieta dla mięśni

    Dieta dobra dla mięśni

    Marzysz o umięśnionej sylwetce? Musisz pamiętać, że budowanie mięśni to długi proces. Wymaga nie tylko odpowiedniego treningu, ale także diety. »

Zobacz również