czwartek, 19 maja 2016, 11:57

Zadbaj o swoje zdrowie - jakie badania warto wykonać?

Wśród kobiet od lat krążą legendy o tym, że przeziębiony facet to facet na łożu śmierci. Jednak mimo takiego podejścia do własnego zdrowia, mężczyźni omijają gabinet lekarza szerokim łukiem.
Zadbaj o zdrowie Zadbaj o zdrowie

Wielu z nas wydaje się, że dopóki nic nam nie dolega, nie musimy robić żadnych badań. Kontrola u lekarza jest rzadkością, na którą decydujemy się najczęściej gdy wysyła nas tam pracodawca. Faceci nie lubią chodzić do lekarza, warto jednak się zmusić, bo wizyta profilaktyczna może zaoszczędzić wielu koniecznych wizyt w przyszłości.

Chodząc regularnie na przegląd dentystyczny, zmniejszasz ryzyko nieoczekiwanego bólu. Co więcej, takie wizyty często nic lub bardzo mało kosztują, natomiast leczenie konieczne u stomatologa to spory wydatek. Im szybciej wykryjesz jakieś zmiany, tym mniejsze koszty możesz ponieść. I zaoszczędzić sporo czasu.

Wydaje się, że jesteś młody, zdrowy i nowotwory cię nie dotyczą? Bądź mądrzejszy, przezorny zawsze ubezpieczony. W trzeciej dekadzie życia mężczyzn najczęściej atakuje rak jądra. Tak jak kobiety badają piersi, ty możesz obserwować zmiany w domu. Nie wstydź się iść do lekarza, jeśli coś zauważysz. Zdrowie jest przecież najważniejsze. Nie panikuj, wcześnie wykryty rak jądra jest wyleczalny w większości przypadków.

Regularnie badaj krew. Dzięki temu możesz wykryć wiele chorób we wczesnym stadium rozwoju. Podstawowe badanie raz na trzy lata wystarczą. Ważne jest badanie cukru; cukrzyca dotyka osoby w młodym wieku.

Nadal jest to temat tabu, ale test na HIV warto wykonać, nawet jeśli wydaje nam się, że partnerka była pewna a do zakażenia może dojść przecież na kilka innych sposobów. Badanie jest darmowe i anonimowe. Odpowiednio wczesne rozpoczęcie leczenia na całe lata potrafi powstrzymać rozwój AIDS. Dodatkowo, wiedząc, że jesteś nosicielem, nie będziesz nieświadomie zarażał innych.

Pomyśl o swoim zdrowiu!

Źródło: portal.abczdrowie.pl
TAGI:

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Dieta bezglutenowa

    Czy dieta bezglutenowa jest dobra dla naszego organizmu?

    Moda na bezglutenową dietę w ostatnich czasach cieszy się coraz większą popularnością. Jeśli należysz do ludzi chorych na celiakię, oczywiście nie powinieneś jeść produktów zawierających gluten. »

  • Dieta dla mięśni

    Dieta dobra dla mięśni

    Marzysz o umięśnionej sylwetce? Musisz pamiętać, że budowanie mięśni to długi proces. Wymaga nie tylko odpowiedniego treningu, ale także diety. »

Zobacz również