piątek, 12 sierpnia 2016, 16:29

Skuteczne sposoby na kaca

Nie ma skutecznego leku na kaca, ale istnieją sposoby, jak radzić sobie z porannym bólem głowy. Znajomość domowych sposobów na pewno pomogą pokonać złe samopoczucie po imprezie.
Skuteczne sposoby na kaca Skuteczne sposoby na kaca

Kac wywołują enzymy zawarte w wątrobie, które powodują wzrost ciśnienia oraz pogarszają stan żołądka o zakrapianej nocy. Na rynku nie istnieje żadne skuteczne lekarstwo, które zapobiegałoby temu nieprzyjemnemu uczuciu. Jednak ludzie od wieków wymyślają swoje sposoby jak radzić sobie z porannym bólem głowy i mdłościami. Poniżej znajduje się kilka z nich.

Wyśpij się
Przed wyjściem na imprezę albo spotkaniem z kumplami lepiej się wyspać. Dobre samopoczucie sprawia, że człowiek upija się wolniej niż osoby, które zarwały noc.

Najedz się
Na pusty żołądek nie ma co pić. Po pierwsze, szybko się upijesz i zabawa dobiegnie końca. Po drugie, rano obudzisz się nie tylko z bólem głowy, ale również z niestrawnością. Alkohol wchłania się szybciej, kiedy żołądek nie ma nic, co mógłby strawić. Podczas imprezy zamiast kilku miseczek orzeszków, lepiej zamówić jedno ciepłe danie.

Pij wodę
Zarówno podczas picia, jak i rano, kiedy kac jednak się pojawił, należy pić dużo wody. Ponieważ ma właściwości oczyszczające, pomoże wypłukać z organizmu szkodliwą dla niego substancję. W ciągu dnia również warto zadbać o to, aby uzupełniać płyny. Alkohol odwadnia organizm przez co złe samopoczucie może się utrzymywać do wieczora. Oprócz wody sprawdzają się także napoje izotoniczne.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • 6 powodów, dla których warto pić piwo

    6 powodów, dla których warto pić piwo

    Piwo to jeden z najbardziej popularnych alkoholi. Świetnie pasuje na męskie wieczory przy meczu w telewizji albo do grilla w sobotnie popołudnie. Ale piwo wcale nie musi być niezdrowe, jak wiele osób myśli. »

  • fast food

    Zastanowisz się zanim następnym razem sięgniesz po fast food

    O zgubnych efektach jedzenia w lokalach szybkiej obsługi uczą nas od szkoły podstawowej a rodzice wpajają jeszcze wcześniej, że to niezdrowo jeść „chemiczne” hamburgery i frytki. Mimo to kolejki w popularnych sieciach restauracyjnych nie maleją. »

Zobacz również