piątek, 12 sierpnia 2016, 16:26

6 powodów, dla których warto pić piwo

Piwo to jeden z najbardziej popularnych alkoholi. Świetnie pasuje na męskie wieczory przy meczu w telewizji albo do grilla w sobotnie popołudnie. Ale piwo wcale nie musi być niezdrowe, jak wiele osób myśli.
6 powodów, dla których warto pić piwo 6 powodów, dla których warto pić piwo

1. Zapobiega cukrzycy typu II
Regularne picie piwa, jak wykazali Holenderscy naukowcy, zmniejsza zachorowalność na cukrzycę typu II. Należy jednak pamiętać, że ten korzystny wpływ na zdrowie mają maksymalnie dwa piwa dziennie. Zwiększona ilość nie działa już tak korzystnie – dodatkowe kilogramy na pewno będzie widać po kilku miesiącach.


2. Korzystnie wpływa na nerki
Nie ma jednoznacznego dowodu na to, że piwo może wpłynąć korzystnie na działanie nerek, ale na pewno im nie zaszkodzi. Piwo zawiera związki moczopędne, czyli diurezę, którą uważa się za jeden z elementów profilaktyki w leczeniu kamicy nerkowej. Częste wizyty w toalecie sprawiają także, że nerki się oczyszczają, przez co lepiej pracują.


3. Przeciwdziała występowaniu zaćmy
Kanadyjscy naukowcy udowodnili, że jedno piwo dziennie zapobiega zaćmie. Antyoksydanty zawarte w trunku sprawiają, że wizyty u okulisty stają się rzadsze. Należy jednak pamiętać o umiarze, ponieważ większe ilości piwa wcale nie działają lepiej.

TAGI:

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Skuteczne sposoby na kaca

    Skuteczne sposoby na kaca

    Nie ma skutecznego leku na kaca, ale istnieją sposoby, jak radzić sobie z porannym bólem głowy. Znajomość domowych sposobów na pewno pomogą pokonać złe samopoczucie po imprezie. »

  • fast food

    Zastanowisz się zanim następnym razem sięgniesz po fast food

    O zgubnych efektach jedzenia w lokalach szybkiej obsługi uczą nas od szkoły podstawowej a rodzice wpajają jeszcze wcześniej, że to niezdrowo jeść „chemiczne” hamburgery i frytki. Mimo to kolejki w popularnych sieciach restauracyjnych nie maleją. »

Zobacz również