środa, 06 kwietnia 2016, 09:38

Nadeszła pora na wiosenne zmiany w odżywianiu

Doczekaliśmy się końca zimy. Warto więc zrzucić zbędne kilogramy, na które zapracowaliśmy podczas długich, szarych i zimnych wieczorów spędzonych na kanapie w towarzystwie jedzenia.
Wiosenna dieta Wiosenna dieta

Na nasze szczęście, powrotowi do formy sprzyja fakt, że jest coraz cieplej i dni są coraz dłuższe. Dzięki temu mamy okazję na więcej ruchu na świeżym powietrzu. Warto pożegnać się częściowo z komunikacją miejską, a zamiast wieczorem siadać przed telewizorem, przejść się na spacer. Ważne jest, aby się nie zniechęcać. Nie musimy od razu przechodzić na ostrą dietę redukcyjną i spędzać godzin na siłowni, aby poczuć się lepiej wiosną.

Często jest tak, że zimą pozwalamy sobie na dużo więcej, niż w pozostałych porach roku. Więcej przekąsek, słodyczy, słodkich herbat lub innych napojów. Nasze posiłki również są bardziej kaloryczne, niechętnie sięgamy po owoce i warzywa, co zresztą jest uzasadnione deficytem produktów sezonowych.

Jak zmienić odżywianie na wiosnę?
Warto znacznie ograniczyć przekąski i objadanie się wieczorami. Postaw na zamienniki słodyczy lub warzywa – jeśli nie wyobrażasz sobie obejrzenia filmu bez towarzystwa jedzenia, postaw na warzywa, np. bataty z piekarnika. Możesz też przygotować kawałki świeżych warzyw z dodatkiem sosów na bazie jogurtu naturalnego. Z pewnością są one zdrowsze i mniej kaloryczne od chrupek, ciastek i pizzy.

Postaw na sałatki, surówki i zupy!
Wciąż panuje przekonanie, że warzywami nie można się nasycić. To zdecydowanie nieprawda. Pożywne zupy krem lub warzywne zapiekanki czy sałatki potrafią zaspokoić głód na wiele godzin. W Internecie roi się od przepisów na tego typu potrawy, wystarczy odrobina chęci i zaangażowania.

Dodaj sobie energii!
Może warto zamiast kawy spróbować kolorowych koktajli? Oczywiście nikt nie mówi o zupełnym porzuceniu aromatycznych ziaren na rzecz zielonych liści. Pomyśl jednak, że zazwyczaj pijesz kilka kubków kawy dziennie i często nie przynosi ona oczekiwanych rezultatów. Warto zatem zestawić ją z koktajlami na bazie warzyw i owoców lub świeżo wyciskanym sokiem. Obecnie niemal w każdym sklepie można kupić tego typu świeże produkty, więc argument o braku czasu i chęci na wyciskanie owoców i komponowanie koktajli nie jest tu wymówką.

Nie brzmi tak strasznie, prawda? Warto przekonać się do lekkich potraw, które możemy spożywać nawet sześć razy w ciągu dnia. Nieco odświeżone menu w zestawieniu z częstszym ruchem z pewnością poprawi twoją formę i pozwoli z większą energią wkroczyć w ten cieplejszy okres roku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Skuteczne sposoby na kaca

    Skuteczne sposoby na kaca

    Nie ma skutecznego leku na kaca, ale istnieją sposoby, jak radzić sobie z porannym bólem głowy. Znajomość domowych sposobów na pewno pomogą pokonać złe samopoczucie po imprezie. »

  • 6 powodów, dla których warto pić piwo

    6 powodów, dla których warto pić piwo

    Piwo to jeden z najbardziej popularnych alkoholi. Świetnie pasuje na męskie wieczory przy meczu w telewizji albo do grilla w sobotnie popołudnie. Ale piwo wcale nie musi być niezdrowe, jak wiele osób myśli. »

Zobacz również