wtorek, 10 maja 2016, 10:43

Zastanowisz się zanim następnym razem sięgniesz po fast food

O zgubnych efektach jedzenia w lokalach szybkiej obsługi uczą nas od szkoły podstawowej a rodzice wpajają jeszcze wcześniej, że to niezdrowo jeść „chemiczne” hamburgery i frytki. Mimo to kolejki w popularnych sieciach restauracyjnych nie maleją.
fast food fast food

Kto z nas nie marzył po imprezie o hot dogu albo porządnym burgerze? Nie ma w tym nic złego, nie ukrywajmy – jedzenie jest podawane szybko, jest tanie i smakuje wielu podniebieniom. Na taki grzeszek możemy pozwolić sobie od czasu do czasu, ciężko jest całkowicie zrezygnować.  Jeśli jednak chcesz latem wyglądać na plaży jak młody bóg i nie niweczyć pracy, którą wkładasz w ćwiczenia jak już w końcu uda ci się dotrzeć na siłownię, zorientuj się ile potrzeba, by spalić kalorie po grzesznych przekąskach.

Aby spalić małe opakowanie frytek, musisz przebiec około 6 km.

Zagryzasz chipsy do piwa? Spalenie kalorii po samym napoju to około 3 km wolnego biegu a pozbycie się śladów słonej przekąski z organizmu wymaga aż 10-11 km biegu.

Masz ochotę na cheeseburgera? Pomyśl o nim jak o czekających się 4 km truchtu w parku.

Marzysz po imprezie o tortilli w lokalu koło klubu? Żeby udać, że jej nie zjadłeś i to się nie wydarzyło, musiałbyś przebiec prawie 12 km!

Nie każda niezdrowa zachcianka musi być spełniona, prawda? 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Skuteczne sposoby na kaca

    Skuteczne sposoby na kaca

    Nie ma skutecznego leku na kaca, ale istnieją sposoby, jak radzić sobie z porannym bólem głowy. Znajomość domowych sposobów na pewno pomogą pokonać złe samopoczucie po imprezie. »

  • 6 powodów, dla których warto pić piwo

    6 powodów, dla których warto pić piwo

    Piwo to jeden z najbardziej popularnych alkoholi. Świetnie pasuje na męskie wieczory przy meczu w telewizji albo do grilla w sobotnie popołudnie. Ale piwo wcale nie musi być niezdrowe, jak wiele osób myśli. »

Zobacz również