poniedziałek, 11 stycznia 2016, 13:29

Jak radzić sobie ze złością?

Czujesz, że złość zapanowała nad twoim życiem? Sprawdź, co zrobić, aby się jej pozbyć!
Złość Złość

Złość to uczucie znajdujące swoje miejsce w życiu każdego mężczyzny. Powoduje ją wiele czynników, raz jest uzasadniona, a czasami całkiem niepotrzebna. Jedno jest pewne- powoduje więcej szkody, niż pożytku.

Okiełznanie negatywnych emocji jest trudne i czasochłonne, ale nie niemożliwe. Istnieje kilka sposobów na zapanowanie nad złością i przerwanie negatywnego jej wpływu na nasze życie.

Zaakceptuj ją

Złość to uczucie i ma miejsce w naszym życiu tak samo, jak pozytywne emocje. Musisz pogodzić się z tym, że nie usuniesz jej ze swojej codzienności całkowicie. Jeśli zaakceptujesz jej obecność i ze spokojem weźmiesz ją na swoje barki, łatwiej będzie nie wybuchać gniewem w momencie jej nadejścia.

Znajdź jej źródło

Zastanów się, skąd złość pochodzi i czy rzeczywiście słusznie się w tobie narodziła. Być może sytuację da się rozwiązać bez żadnych nerwów i przyjąć do wiadomości to, że gniew nie pomoże w pozbyciu się problemu.

Wyraź ją

Wyrażanie uczuć, nawet złości, jest niezbędne do życia w zgodzie z samym sobą. Należy pamiętać że szkodliwe jest zarówno tłumienie, jak i agresywne jej akcentowanie. Nie bój się mówić o tym, że coś wyprowadziło cię z równowagi, ale nie wybuchaj też pod wpływem emocji wzburzonym krzykiem.

Porozmawiaj

Spokojna rozmowa potrafi zadziałać cuda. Jeśli przyczyną twojej złości są czyny drugiej osoby, powiedz jej to spokojnie, unikając krzyku. W ten sposób nie pozwolisz nerwom doprowadzić do zatrucia relacji z bliskimi i zapobiegniesz burzliwym kłótniom i sporom.

Zwalcz ją wysiłkiem fizycznym lub medytacją

Wysiłek fizyczny pozwoli pozbyć się wszystkich negatywnych emocji, uwolni całkiem nową, pozytywną energię. Medytacja zabije złość siłą spokoju. Być może wyciszenie i odcięcie się od reszty świata pomoże nabrać ci dystansu oraz zaakceptować rzeczywistość.

Pamiętaj, że to ty panujesz nad swoimi emocjami, więc niezdrowe jest pozwolenie im mieć kontrolę nad twoim życiem. Umiejętność panowania nad złością nie będzie oznaczała rezygnacji ze swoich racji i przyzwolenie na nieuczciwe zachowania innych ludzi, ale pokaże, że jesteś panem swojego życia.

 

Źródło: pexels.com

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Męskie savoir-vivre

    Męskie savoir-vivre wobec kobiety

    Przez dziesiątki lat mężczyźni byli szarmanccy – wstawali, kiedy w pobliżu pojawiała się kobieta, ustępowali jej miejsca, otwierali drzwi i nie mówili przy niej o niektórych sprawach. Chcesz być współczesnym dżentelmenem? Zobacz, jak to zrobić! »

  • Jak zorganizować przeprowadzkę?

    Jak zorganizować przeprowadzkę?

    Przeprowadzka zawsze jest stresująca, dlatego najlepiej jest ją zaplanować. Dobrze spakowane kartony ułatwią przeniesienie ich w nowe miejsce bez żadnych szkód i dodatkowo zaoszczędzą mnóstwo czasu oraz pieniędzy. »

Zobacz również