środa, 05 października 2016, 15:05

Męskie savoir-vivre wobec kobiety

Przez dziesiątki lat mężczyźni byli szarmanccy – wstawali, kiedy w pobliżu pojawiała się kobieta, ustępowali jej miejsca, otwierali drzwi i nie mówili przy niej o niektórych sprawach. Chcesz być współczesnym dżentelmenem? Zobacz, jak to zrobić!
Męskie savoir-vivre Męskie savoir-vivre

Podczas pobytu w restauracji
Otwarcie kobiecie drzwi powinno być już czymś naturalnym. Natomiast w restauracji albo pubie mężczyzna powinien pamiętać o wzięciu nakrycia wierzchniego kobiety, a także zaproponować, że pomoże jej usiąść. Przy składaniu zamówienia kobieta pierwsza odpowiada, chyba że nie jest zdecydowana i jasno ustępuje miejsca mężczyźnie. Natomiast w pubie, gdzie rzadko ktoś podchodzi do gości, to pan powinien podejść do kontuaru i złożyć zamówienie. Mężczyzna powinien także zaproponować, że zapłaci – zawsze robi to na pierwszej randce.

Podczas zakupów
Jeśli na zakupy wybiera się para, lepiej, aby wcześniej miała przygotowaną listę zakupów. Pozwoli to uniknąć nieporozumień względem wyboru produktów. Jeśli zakupy są robione na wspólną kolację, na którą on zaprosił – mężczyzna powinien za nie zapłacić, ale dając jej możliwość dorzucenia się do rachunku. Jeżeli to ona postanowiła przygotować posiłek u siebie – kobieta płaci, ale mężczyzna powinien delikatnie zasugerować, że się dorzuci.
Oczywiście wracając kobieta nie powinna nieść ciężkich toreb – ten obowiązek zawsze powinien należeć do mężczyzn, niezależnie od sytuacji.

Wybierając kwiaty
Kwiaty to bardzo klasyczny upominek, którego podarowanie zawsze dobrze będzie świadczyło o mężczyźnie. Warto kupić kobiecie mały bukiecik albo pojedynczą różyczkę na pierwszą randkę. Jednak jakie kwiaty powinno się wybierać? Kupowanie czerwonych róż jest w porządku, aczkolwiek to pójście na łatwiznę. Czerwone róże powinny być zarezerwowane na wielkie święta jak rocznica związku, ślubu. Natomiast w innych sytuacjach lepiej zdecydować się na biel albo błękit. Te dwa odcienie świadczą o przywiązaniu, niewinności i czułości. Lepiej unikać fioletu. Dobrym wyborem jeśli chodzi o rodzaj kwiatu będzie tulipan, niezapominajka.
Jeżeli obdarowana kobieta nie jest specjalnie bliska mężczyźnie to lepiej postawić na kolorowy bukiecik.

Źródło: fot. librestock.com

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Jak zorganizować przeprowadzkę?

    Jak zorganizować przeprowadzkę?

    Przeprowadzka zawsze jest stresująca, dlatego najlepiej jest ją zaplanować. Dobrze spakowane kartony ułatwią przeniesienie ich w nowe miejsce bez żadnych szkód i dodatkowo zaoszczędzą mnóstwo czasu oraz pieniędzy. »

  • Przygotowania do wakacji

    Niezbędnik nowoczesnego urlopowicza - poradnik

    Upragniony czas wakacji zbliża się wielkimi krokami, a ty jak zwykle nie wiesz, co zabrać ze sobą na wyjazd? Niezależnie od tego, czy wybierasz jezioro, góry lub słoneczne plaże, o tych rzeczach powinieneś pamiętać! »

Zobacz również