środa, 09 marca 2016, 08:58

Dieta bezglutenowa

Od zawsze z diety bezglutenowej korzystały osoby, które miały nietolerancje glutenu, czyli były na niego uczulone. Przez co wskazaniem od lekarza było odstawienie składników z glutenem z codziennych posiłków.
Dieta bezglutenowa Dieta bezglutenowa

Teraz dieta ta jest propagowana przez wiele gwiazd zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, przez co stała się po prostu modna. Co jest w niej takiego, że wiele osób postanowiło zacząć z niej korzystać?

Na czym polega dieta bezglutenowa?

Chodzi o to, aby wykluczyć ze swojej diety produkty, które zawierają w sobie gluten. Znajduje się w wielu zbożach, takich jak pszenica, czy orkisz. Mnóstwo osób traktuje ją jako formę zgubienia zbędnych kilogramów. W wielu sklepach można teraz znaleźć produkty bezglutenowe. Często słyszy się, że dzięki przejściu na dietę bezglutenową można poczuć się lepiej, nabrać energii.

Co można jeść podczas diety?

Jest wiele produktów bezglutenowych, należą do nich ryż, kukurydza, kasza jaglana, komosa ryżowa. Można jeść również ryby nieprzetworzone, jaja, orzechy, fasolę, soczewicę, świeże owoce i warzywa.

Jednak niezwykle istotne jest czytanie etykiet. Zdarza się, że w produktach, w których kompletnie osoba się go nie spodziewa, może się przytrafić. Dlatego osoby, które wybierają produkty bezglutenowe, przed zakupem powinny dokładnie przeczytać, jakie składniki zawiera.

Jakich produktów nie można spożywać?

Pszenica, mąka, kasza manna, owies, jęczmień, żyto. To produkty, których podczas diety bezglutenowej należy się wystrzegać.

Warto postawić sobie pytanie, czy warto podążać za panującą modą? Produkty zbożowe, posiadają wiele składników potrzebnych w codziennym funkcjonowaniu organizmu. Taka dieta posiada na pewno wiele zalet, ale również wad. 

Źródło: poradnikzdrowie.pl

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Dieta bezglutenowa

    Czy dieta bezglutenowa jest dobra dla naszego organizmu?

    Moda na bezglutenową dietę w ostatnich czasach cieszy się coraz większą popularnością. Jeśli należysz do ludzi chorych na celiakię, oczywiście nie powinieneś jeść produktów zawierających gluten. »

  • Dieta dla mięśni

    Dieta dobra dla mięśni

    Marzysz o umięśnionej sylwetce? Musisz pamiętać, że budowanie mięśni to długi proces. Wymaga nie tylko odpowiedniego treningu, ale także diety. »

Zobacz również