wtorek, 02 sierpnia 2016, 14:31

Zapowiedź filmu "Hel"

"Hel" to film, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Porównuje się go do serialu "Miasteczko Twin Peaks" oraz kinowego hitu "Zagubiona autostrada".
Plakat filmu "Hel" Plakat filmu "Hel"

Na odciętym od świata i spokojnym Helu dochodzi do tajemniczej zbrodni. Połączy ona Kaila, młodego chłopaka, oraz Milę – striptizerkę z lokalnego baru. Podejrzanym staje się amerykański pisarz Jack, który na półwyspie helskim pisze nowy scenariusz. Po pewnym czasie policja odkrywa przerażające informacje.

Film w reżyserii Pawła Tarasiewicza i Katarzyny Priwieziencew to ich pełnometrażowy debiut. Zdjęciami zajęli się Clemence Thurninger, Joaqiun Del Paso oraz Paweł Tarasiewicz. Za muzykę do filmu odpowiada Patryk Zatrocki. „Hel” kręcony był na taśmie 35mm.

W postać Jacka wciela się Philip Lenkowsky. Aktor po wielu latach pracy w Hollywood, postanowił robić karierę w Polsce. Lenkowsky jako bohater jest do bólu charakterystyczny. W roli Milii pojawia się Małgorzata Krukowska. „Hel” jest jej pełnometrażowym debiutem. Marcin Kowalczyk, znany z takich filmów jak „Jesteś Bogiem”, „Hardkor Disko” czy „Córki dancingu” jako Kail musi się podjąć zupełnie innego zadania.  

Film pojawi się w kinach już 5 sierpnia.

 

Źródło: ip

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Aż do piekła

    Zapowiedź filmu "Aż do piekła"

    „Aż do piekła” trafi do polskich kin jednak 2 września 2016 roku. Thriller nakręcono na podstawie scenariusza Taylora Sheridana, autora „Sicario”. „Aż do piekła” uważany jest za jeden z najlepszych filmów sensacyjnych ostatnich lat. »

  • Smoleńsk

    Oficjalna data premiery filmu "Smoleńsk"

    Znana jest już nowa, oficjalna data premiery filmu „Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauze. Ostatnie efekty specjalne zostaną ukończone w sierpniu, a sam film trafi do regularnej dystrybucji kinowej 9 września 2016 roku. »

Zobacz również