środa, 20 kwietnia 2016, 08:42

Dźwięki Wrocław Tattoo Konwent

Odbywający się 23 i 24 kwietnia Wrocław Tattoo Konwent po raz kolejny wychodzi naprzeciw zróżnicowanym gustom muzycznym swoich uczestników.
tattoo konwent tattoo konwent

W tym roku oprócz odgłosu ponad setki maszynek w klubie Pralnia i Zaklętych Rewirach we Wrocławiu usłyszeć będzie można takich artystów jak Syny, Schizmę, The Fialky, The Dog, Eproma, Pochwalone, Maćka Szymczuka i innych.

Nadchodząca edycja Wrocław Tattoo Konwent po raz kolejny nie zawodzi w kwestii atrakcji muzycznych. Na jednej scenie pojawiać będą się muzycy, których twórczość oscyluje wokół takich gatunków jak: hip-hop, folk, hardcore, punk rock, elektronika i szeroko pojęta alternatywa. Listę wykonawców otwiera Maciek Szymczyk, który wystąpi przed publicznością jako pierwszy. Muzyka, którą tworzy solo jest psychodelicznym połączeniem eksperymentalnej elektroniki z ambientem i muzyką etniczną. Jego klimatyczne i relaksujące utwory przenoszą słuchacza w świat z pogranicza snu i jawy, wprowadzając przy tym w kontemplacyjny nastrój. Ze stanu wyciszenia publiczność wyprowadzi Eprom, ceniony polski dj, który ma na koncie liczne projekty dupstepowe, turnbalistyczne i retro-hiphopowo-satyryczne (jako Sztigar Bonko). Tworząc swoje utwory często wykorzystuje oldschoolowe brzmienie komputerów z lat 80-tych.

Fani punk rocka i hardcoru będą szczególnie rozpieszczani podczas tej edycji Wrocław Tattoo Konwent. Tym razem gościem zza granicy będzie kwartet The Fialky z Czech, grający energetyczną muzykę w klimacie punk77. Ciekawym występem będzie bez wątpienia koncert legendarnej Schizmy, która zajmuje ważne miejsce na polskiej scenie hardcore. Powstała w 1990 roku w Bydgoszczy grupa ma na koncie 7 dużych płyt i mimo to, że przez lata przeszła szereg zmian personalnych, wciąż charakteryzują ją te same bezkompromisowe brzmienia i etyka niezależności. Na ich koncertach nadal zjawiają się tłumy fanów. W przybliżonym klimacie tworzy wrocławski The Dog, formowany przez muzyków wcześniej uczestniczących w takich projektach We are Idols i Ass to Mouth. Zespół przez trzy lata działalności zagrał kilkadziesiąt koncertów i nagrał dwie EP „The Value Of Life Is Negative” oraz „Fountain of Youth”. Latem ukaże się wyczekiwane, pierwsze LP zespołu.

Lubujący się w muzyce eksperymentalnej powinni zobaczyć występ kobiecego projektu Pochwalone, który zaprezentuje swój repertuar łączący elementy współczesne i folkowe. Artystki w tworzeniu muzyki wykorzystują dawne instrumenty ludowe, a teksty ich piosenek mają mocny wydźwięk feministyczny. Festiwalowy line up zamyka charyzmatyczny duet Syny. Swój debiutancki, oryginalny album “Orient” wydali w ubiegłym roku, przy wsparciu niezależnej wytwórni Latarnia. Ich szczera i spontaniczna twórczość zdążyła zaskarbić sobie już przychylność fanów rapu. Od momentu debiutu Syny zagrały kilkadziesiąt koncertów  w Polsce i zagranicą. Wystąpili na takich festiwalach jak: Nowa Muzyka, Unsound, Up To Date czy Boiler Room. W trakcie trwania Wrocław Tattoo Konwent publiczność bawić będzie się także przy muzyce serwowanej przez djów MacBeata, Ronina i Novicky’ego.

Bilety na wydarzenie dostępne są w przedsprzedaży w cenach 35 zł za bilet jednodniowy i 45 zł za karnet dwudniowy. Istnieje również możliwość zakupienia biletu 3-osobowego w cenie 115 zł i wejściówki VIP za 200 zł.

Bilety i dodatkowe informacje znaleźć można na http://wroclaw.tattookonwent.pl/

Źródło: ip

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Plakat filmu "Hel"

    Zapowiedź filmu "Hel"

    "Hel" to film, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Porównuje się go do serialu "Miasteczko Twin Peaks" oraz kinowego hitu "Zagubiona autostrada". »

  • Aż do piekła

    Zapowiedź filmu "Aż do piekła"

    „Aż do piekła” trafi do polskich kin jednak 2 września 2016 roku. Thriller nakręcono na podstawie scenariusza Taylora Sheridana, autora „Sicario”. „Aż do piekła” uważany jest za jeden z najlepszych filmów sensacyjnych ostatnich lat. »

Zobacz również