środa, 27 lipca 2016, 11:15

Najlepsze książki na lato

W lecie możemy spokojnie poświęcić czas na czytanie książek. To czas, którego zawsze brakuje w innych miesiącach. Wybierając się w podróż można dorzucić do walizki kilka powieści, które umilą wolne chwile.
Książka na lato Książka na lato

1. W cieniu prawa – Remigiusz Mróz

Rok 1909, Galicja. Erik Mandecki rozpoczyna pracę jako czyścibut w austriackim dworku. Wydaje mu się, że w końcu może odetchnąć i cieszyć się z tego, co ma. Niestety, kiedy ginie dziedzic rodu, Eirk staje się pierwszym podejrzanym. Mimo że jest  niewinny, to wszystkie dowody wskazują właśnie na niego.

Książki Remigiusza Mroza to doskonały wybór na każdą okazję. Nie dość, że wciągają już od pierwszej strony, to napisane są przystępnym, wciągającym językiem. Mróz zawsze skupia się na akcji powieści i nigdy nie daje czytelnikowi czasu na nudę.

2. Pierwsza przychodzi miłość – Emily Giffin

Meredith i Josi miały kiedyś brata. Daniel zginął w wypadku samochodowym tuż przed Świętami Bożego Narodzenia piętnaście lat temu. Od tej pory dla jego sióstr już nic nie było takiego samo. Teraz Meredith ma męża i dwójkę dzieci, natomiast Josie od zawsze jest sama. Każda stara się znaleźć ukojenie bólu w codziennym życiu, ale żadna z nich nie jest szczęśliwa. Josie jako stara panna zazdrości swojej siostrze rodziny i jako czterdziestolatka postanawia mieć dziecko. Nie mając jednak żadnego kandydata, postanawia zrobić to metodą in-vitro, co nie bardzo podoba się Meredith.

Emily Giffin to mistrzyni powieści obyczajowych, która nie tylko stara się zainteresować czytelnika fabułą swoich powieści, ale zawsze wzrusza słowami i zmusza do rozmyślań. „Pierwsza przychodzi miłość” nie jest powieścią wymagającą, ale za to idealną do tego, aby przenieść się w całkiem inny świat chociaż na chwilę.

3. Przepisy na miłość i zbrodnię – Sally Andrew

Tannie Maria, pięćdziesięcioletnia kobieta, uwielbia gotować i dzielić się swoja pasją z innymi. Mieszka w Małym Karru w Afryce Południowej. Codziennie idzie do redakcji lokalnej gazety, gdzie pisze artykuły do sekcji kulinarnej. Z czasem okazuje się, że czytelnicy nie są już zainteresowani poradami o gotowaniu, a potrzebują konsultacji w problemach sercowych. Tannii Marii udaje się spełnić wymagania swoich czytelników, a jednocześnie nadal dzieli się specyficznymi przepisami, które, jak uważa, maja przynieść ulgę ludziom w ich cierpieniach. Pewnego dnia kobieta otrzymuje list, a po jakimś czasie dochodzi do tragedii. Tannie Maria, której policja nie pozwoliła na udzielenie pomocy, rozpoczyna śledztwo na własną ręką.  

„Przepisy na miłość i zbrodnię” to wciągająca książka sensacyjna, z którą nie sposób się nudzić. Sally Andrew napisała historię pełną tajemnicy, ale także miłości i dobroci. To doskonałe połączenie sprawia, że od tej krótkiej powieści nie można się oderwać.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Plakat filmu "Hel"

    Zapowiedź filmu "Hel"

    "Hel" to film, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Porównuje się go do serialu "Miasteczko Twin Peaks" oraz kinowego hitu "Zagubiona autostrada". »

  • Aż do piekła

    Zapowiedź filmu "Aż do piekła"

    „Aż do piekła” trafi do polskich kin jednak 2 września 2016 roku. Thriller nakręcono na podstawie scenariusza Taylora Sheridana, autora „Sicario”. „Aż do piekła” uważany jest za jeden z najlepszych filmów sensacyjnych ostatnich lat. »

Zobacz również