poniedziałek, 04 kwietnia 2016, 11:27

Moskwa w roli niewidzialnego bohatera

Zdjęcia do Hardcore Henry'ego powstały na terenie Moskwy, a sam film stał się czymś w rodzaju punk-rockowego przewodnika po stolicy Rosji.
Kadr z filmu "Hardcore Henry" Kadr z filmu "Hardcore Henry"

Oprócz niewątpliwych uroków, metropolia skrywa wiele niespodzianek, które dla filmowców były często ciekawym wyzwaniem. Jak to bywa w wielkich miastach, kręcenie zdjęć na ulicach bywało momentami kłopotliwe. Tym bardziej w przypadku efektownego kina akcji, w którym non stop są pościgi, strzelaniny i walki wręcz.

Przeszkodą okazały się być również złe warunki pogodowe. Zimna przyszła bardzo szybko, śnieg zaczął padać już w połowie września. Wielki finał filmu zamierzano nakręcić na jednym z moskiewskich dachów, ale poziom zaśnieżenia sprawił, że stało się to niemożliwe. Ekipa filmowa musiała więc przejść do planu B - zbudować cały plan zdjęciowy na terenie studia filmowego i tam nakręcić tę sekwencję.

Efekty pracy ekipy filmowej widzowie zobaczą już 8 kwietnia.

Zobacz najnowszy zwiastun filmu:

Budzisz się, ale nic nie pamiętasz. Nie wiesz kim jesteś, ani jak tu się znalazłeś. Atrakcyjna kobieta twierdzi, że jest twoją żoną. Nieźle. Nie mija pięć minut, gdy padają pierwsze strzały. Ledwo uchodzisz z życiem, ale twoja żona ma mniej szczęścia. Zostaje uprowadzona. Szybko orientujesz się, że jesteś maszyną do zabijania. Jak się tego wszystkiego nauczyłeś? Kto cię szkolił? Kto teraz chce twojej śmierci? Musisz wykorzystać swoje zabójcze umiejętności, by poznać prawdę i ocalić kobietę swojego życia. O ile ona rzeczywiście jest tym za kogo się podaje. Komu możesz ufać? Sobie? Wkrótce się przekonasz. Jeśli przeżyjesz.

 

HARDCORE HENRY

PREMIERA: 8 KWIETNIA

Reżyseria: Ilya Naishuller

Producent: Timur Bekmambetov ("Wanted: Ścigani")

Obsada:

. Haley Bennett ("Bez litości", "Prosto w serce", "Strach")

. Tim Roth ("Nienawistna ósemka", "Pulp Fiction", "Grace Księżna
  Monako", "Niesamowity Hulk")

. Sharlto Copley ("Elizjum", "Czarownica", "Dystrykt 9")

Gatunek:  akcja

Produkcja: USA / Rosja 2015

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Źródło: ip

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Plakat filmu "Hel"

    Zapowiedź filmu "Hel"

    "Hel" to film, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Porównuje się go do serialu "Miasteczko Twin Peaks" oraz kinowego hitu "Zagubiona autostrada". »

  • Aż do piekła

    Zapowiedź filmu "Aż do piekła"

    „Aż do piekła” trafi do polskich kin jednak 2 września 2016 roku. Thriller nakręcono na podstawie scenariusza Taylora Sheridana, autora „Sicario”. „Aż do piekła” uważany jest za jeden z najlepszych filmów sensacyjnych ostatnich lat. »

Zobacz również