czwartek, 07 kwietnia 2016, 07:15

Z kim i jak warto spędzić majówkę?

Do końca kwietnia zostały jeszcze cztery tygodnie, ale warto już dziś przemyśleć, jak wykorzystać pierwsze wolne dni maja. Z kim i w jaki sposób można spędzić majówkę?
Czas wolny Czas wolny

Dla wielu osób uczących się i pracujących, majówka to czas, na który czekają tygodniami - kilka świąt w roku i dodatkowe "długie weekendy" to moment na regenerację i chwilę wytchnienia. Warto więc zaplanować ten czas - aby nie okazało się w ostatniej chwili, że nie czeka nas nic nadzwyczajnego, a wolne dni spędzimy na domowej kanapie. Jak warto spędzić majówkę?

W ciszy i samotności
Jesteś na co dzień otoczony ludźmi, nie rozstajesz się z telefonem, a maile odczytujesz nawet w nocy? Warto poświęcić trochę czasu na reset. Świeże powietrze, książka, spacery i odwyk od mediów - brzmi dobrze, ale nieco obco? Każdy potrzebuje chwili wyciszenia. Nie musisz spędzać trzech dni w samotności - wystarczy jeden dzień tylko dla siebie. Może warto spróbować?

Z rodziną
Nie wszyscy są zdania, że z rodziną wychodzi się najlepiej tylko na zdjęciu. Z pewnością od dawna nie widziałeś się z osobami, które lubisz, za którymi tęsknisz, z którymi chcesz porozmawiać lub po prostu spędzić wspólnie czas? Pomyśl o tym, aby zorganizować spotkanie z najbliższymi ci osobami. Nie wszyscy będą w stanie poświęcić w tym celu cały weekend, ale na kolację lub grilla z pewnością dadzą się zaprosić.

Z przyjaciółmi
Przez brak czasu, życie w różnych częściach kraju (lub świata) niektóre kontakty nieco się ochłodziły? Skontaktuj się z osobami, z którymi jeszcze kilka lat temu przeżywałeś wspaniałe chwile, wspólne imprezy lub wycieczki i… powtórzcie to! Być może niektóre osoby założyły już rodziny lub mają inne czasochłonne zobowiązania, ale na pewno docenią fakt, że nadal jesteście zgraną paczką.

Z drugą połówką
Praca, uczelnia, inne zajęcia i dla swojej ukochanej masz zaledwie kilkanaście minut w ciągu dnia? Niech ta majówka należy do was! Jeśli nie macie ochoty lub pieniędzy na wspólne wyjazdy, zorganizujcie sobie weekend w waszej miejscowości. Można bez wielkich nakładów finansowych zaplanować cały weekend. Każda relacja potrzebuje czasu tylko we dwoje, a przy dzisiejszym tempie życia niestety, nie ma go zbyt wiele.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Męskie savoir-vivre

    Męskie savoir-vivre wobec kobiety

    Przez dziesiątki lat mężczyźni byli szarmanccy – wstawali, kiedy w pobliżu pojawiała się kobieta, ustępowali jej miejsca, otwierali drzwi i nie mówili przy niej o niektórych sprawach. Chcesz być współczesnym dżentelmenem? Zobacz, jak to zrobić! »

  • Jak zorganizować przeprowadzkę?

    Jak zorganizować przeprowadzkę?

    Przeprowadzka zawsze jest stresująca, dlatego najlepiej jest ją zaplanować. Dobrze spakowane kartony ułatwią przeniesienie ich w nowe miejsce bez żadnych szkód i dodatkowo zaoszczędzą mnóstwo czasu oraz pieniędzy. »

Zobacz również