wtorek, 02 lutego 2016, 13:40

Rozmowa kwalifikacyjna, a wygląd

Nie jest żadną tajemnicą, że „jak cię widzą, tak cię piszą”. Przysłowie to ma również swoje zastosowanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Od wejścia do gabinetu osoba rekrutująca obserwuje kandydata, dlatego tak ważny jest wygląd zewnętrzny.
rozmowa kwalifikacyjna rozmowa kwalifikacyjna

Na co szczególnie zwracamy uwagę w wyglądzie zewnętrznym drugiej osoby?

Dłonie
Dłonie powinny być zadbane, z krótko obciętymi, czystymi paznokciami. Najlepiej posmarować je kremem, aby nie były szorstkie.

Twarz
Ogolona twarz wygląda schludnie, dobrze więc, jeśli mężczyzna ogoli się rano. Jeżeli preferuje zarost lub brodę, musi być dobrze przystrzyżony, zadbany.

Włosy
Warto przed rozmową wybrać się do fryzjera, aby fryzura wyglądała nienagannie. Jeśli osoba ma długie włosy, należy pamiętać, aby były one czyste, podcięte – bez rozdwojonych końcówek i najlepiej spięte.

Ubiór
Nieważne, w jakim miejscu poszukiwana jest praca, zawsze należy na rozmowę iść w czystym, wyprasowanym ubraniu. Jednobarwne koszule sprawiają wrażenie czystości, ładu i porządku, jak również profesjonalizmu, dlatego należy wybrać ubranie stonowane, o mało krzykliwych kolorach. 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • 5 cech pracownika idealnego

    5 cech pracownika idealnego

    Czym charakteryzuje się pracownik, którego potrzebują w swojej firmie wszyscy szefowie? »

  • Jak radzić sobie z konfliktami w pracy?

    Jak radzić sobie z konfliktami w pracy?

    Jak rozwiązywać sprzeczki, które negatywnie wpływają na jakość pracy? »

Zobacz również