czwartek, 10 marca 2016, 08:22

5 sygnałów, według których powinieneś rzucić swoją pracę

Praca nie przynosi ci oczekiwanej satysfakcji i zadowolenia? Sprawdź, czy twoja podświadomość nie wysyła ci sygnałów, według których powinieneś odejść ze stanowiska.
Sygnały, dla których powinieneś rzucić pracę Sygnały, dla których powinieneś rzucić pracę

Czujesz, że twoja obecna praca nie jest tą, którą mógłbyś wykonywać do końca życia? Codzienne obowiązki, zamiast sprawiać przyjemność, są dla ciebie męczącym przymusem? Być może warto zastanowić się, czy twoja podświadomość nie wysyła ci sygnałów, aby zrezygnować z obecnego stanowiska.

W pogodni za pieniędzmi i awansami, wiele osób zapomina, że praca, aby była efektywna i pomagała prowadzić uporządkowane życie, musi przynosić satysfakcję i radość z jej wykonywania. Zatrzymujemy się w momencie, w którym uświadamiamy sobie, że zdominowała ona cały nasz czas i pochłonęła cały umysł. Warto zaostrzyć więc swoją czujność i zastanowić się, czy aby przypadkiem nie znaleźliśmy się na tym etapie, w którym powinniśmy poszukać nowej posady. Jakie sygnały powinny być dla nas znakiem, że to najwyższy czas, aby rzucić pracę?

1. Myślenie o pracy powoduje u ciebie stres

Na myśl o poniedziałkowym poranku oblewają cię zimne poty, a przebywanie w pracy związane jest z bólem głowy, brzucha i ciągłymi nerwami? Jest to znak, że pora pomyśleć o odejściu ze stanowiska. Praca w stresie jest nie tylko nieefektywna, ale potrafi zrujnować organizm. Żadne pieniądze nie zrekompensują ci życia w ciągłym napięciu.

2. Nie cieszą cię sukcesy

Odnosisz sukcesy, pniesz się po szczeblach kariery, a mimo to nie odczuwasz żadnej satysfakcji i spełnienia? Być może obrałeś złą drogę. Zastanów się, czy zawód, w którym obecnie pracujesz, rzeczywiście jest tym idealnym dla ciebie. Może okazać się, że takie same sukcesy przynosiłyby o wiele więcej radości w zupełnie innej dziedzinie.

3. Czujesz się niedoceniony

Brak docenienia twojego wysiłku przez pracodawcę jest czynnikiem, który potrafi skutecznie zniechęcić do wykonywania obowiązków. Niezależnie od tego, czy chodzi o zbyt małe wynagrodzenie, pozostawanie ciągle na tym samym stanowisku mimo faktycznego rozwoju czy brak zwykłego pochwalenia twojej pracy – jeśli rozmowa, podczas której postawisz wszystko na jedną kartę, nie pomoże, nie wahaj się odejść.

4. Stoisz w miejscu

Masz wrażenie, że od pewnego momentu nie rozwijasz swoich umiejętności, a praca przestała być dla ciebie wyzwaniem? Nie ma dalszego sensu, aby tkwić w miejscu. Rutyna spowoduje, że przestaniesz odczuwać jakąkolwiek przyjemność z wykonywania pracy, co skutecznie zablokuje drogę do awansu.

5. Zauważyłeś pogorszenie zdrowia

Jeśli zauważyłeś, że wraz z podjęciem obecnej pracy, znacznie ucierpiało twoje zdrowie, nie masz nad czym się zastanawiać. Niezależnie od tego, czy problemy spowodowane się stresem czy sposobem wykonywania obowiązków, nie warto dla pieniędzy przypłacać zdrowiem.

Źródło: pixabay.com

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

 • 5 cech pracownika idealnego

  5 cech pracownika idealnego

  Czym charakteryzuje się pracownik, którego potrzebują w swojej firmie wszyscy szefowie? »

 • Jak radzić sobie z konfliktami w pracy?

  Jak radzić sobie z konfliktami w pracy?

  Jak rozwiązywać sprzeczki, które negatywnie wpływają na jakość pracy? »

Zobacz również

 • Biznes i kariera 10 kroków do sukcesu

  10 kroków do sukcesu

 • Biznes i kariera Zawody zdominowane przez mężczyzn

  Damskie zawody zdominowane przez mężczyzn

 • Biznes i kariera rozmowa kwalifikacyjna

  Rozmowa kwalifikacyjna, a wygląd