poniedziałek, 29 lutego 2016, 11:39

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Okulary korekcyjne to efekt wady wzroku. Wiele osób uważa, że wygląda w nich źle i decydują się na soczewki. To, jak dana osoba będzie w okularach wyglądać zależy od idealnego dobrania oprawek.
Mężczyzna w okularach Mężczyzna w okularach

Bardzo istotny jest kształt, kolor, jak również wielkość. Źle dobrane oprawki wpłyną negatywnie na wygląd twojej twarzy. Warto pamiętać, że kolor powinien być spójne z kolorem włosów, czy brody. Jednak najbardziej istotne jest to, abyś czuł się w nich dobrze.

Osoby z owalną twarzą mają zdecydowanie najłatwiej. Do tego typu twarzy pasują praktycznie wszystkie oprawki. Dzięki, czemu dana osoba ma duży wybór.

Jeśli ktoś ma okrągłą twarz, powinien wybrać owalne okulary, czy też prostokątne o kanciastych kształtach. Takie optycznie wyszczuplą twoją twarz. Okulary z grubymi oprawkami dodadzą ci krągłości, więc staraj się ich unikać.

Osoby z kwadratową twarzą, powinny zdecydować się na zaokrąglone, czy też owalne okulary. Wąskie oprawki pogrubią twoją twarz. Kwadratowa twarz potrzebuje wysmuklenia, dlatego unikaj okularów z kwadratowymi oprawkami.

Dla twarzy prostokątnej najlepsze będą okulary szerokie, o prostokątnym lub owalnym kształcie.

Dla osób z trójkątną twarzą zdecydowanie najlepsze będą okulary zaokrąglone. Staraj się unikać szerokich kanciastych, które nie będą pasować do tego typu twarzy. 

Wybierz się do salonu optycznego i stosując się do wyrzej wymienionych rad znajdź okulary dla siebie! Nie musisz być skazany na soczewki lub - co gorsza - brak korekcyjnych okularów.

Źródło: mrvintage.pl

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • e-papierosy - co wiemy?

    Co wiemy o e-papierosach ?

    W ostatnich latach mogliśmy zaobserwować wzrost popularności e-papierosów. Są one alternatywą dla osób, które do tej pory paliły tradycyjne papierosy. Co wiemy na ich temat? Czy na pewno są one lepsze dla naszych organizmów, niż te tradycyjne? »

  • Mocowanie na ramę Hama

    Uchwyć aktywne chwile dzięki gadżetom do GoPro

    Moda na aktywne spędzanie czasu wolnego jest ostatnio motorem napędzającym producentów akcesoriów i gadżetów do wprowadzania na rynek rozmaitych produktów mających na celu ułatwienie oraz urozmaicenie czasu spędzanego na świeżym powietrzu. »

Zobacz również