czwartek, 17 marca 2016, 09:09

Jak dbać o samochód?

Kiedy masz już wymarzony samochód, nie zapominaj dbać o niego. Tylko wówczas będzie ci długo i sprawnie służył. Jak prawidłowo to robić?
Samochód mężczyzny Samochód mężczyzny

Regularne sprawdzanie oleju

Jeśli oleju jest za mało, silnik musi pracować intensywniej, w związku z czym szybciej się zużywa. Zdecydowanie źle odbija się to na osiągach samochodu. Dlatego systematyczne sprawdzanie oleju i uzupełnianie go, to waży obowiązek posiadacza auta.

Wymiana wycieraczek samochodowych

Producenci uważają, że wycieraczki należy wymieniać co pół roku. Na pewno należy to zrobić, gdy rysują szybę, zostawiają smugi lub skrzypią. To znak, że należy kupić nowe. Przed ich założeniem trzeba pamiętać, aby dokładnie oczyścić i odtłuścić szybę.

Dbanie o wnętrze samochodu

Przystępując do sprzątania, warto na samym początku wysuszyć wnętrze i pozbyć się wilgoci. Wystarczy w tym celu wystawić auta na słońce i pozostawić je z otwartymi drzwiami na kilka godzin. Po wysuszeniu, warto odkurzyć całość, zaglądając w każdy kąt. Nie wolno zapomnieć o bagażniku, w którym przewożone są przeróżne rzeczy. Czyszcząc wnętrza warto umyć wewnętrzne strony szyb. Na rynku środków do czyszczenia jest bardzo dużo, dlatego zawsze można wybrać coś dla siebie.

Karoseria

Lakier auta to wizytówka właściciela. Niestety, zmieniające się pory roku sprzyjają niszczeniu karoserii. Dlatego naprawdę warto zainwestować i zafundować swojemu pojazdowi woskowanie. Spowoduje to, że samochód będzie bardziej odporny na warunki atmosferyczne.

Aby samochód służył swojemu właścicielowi, jak najdłużej należy dbać o auto systematycznie. Pamiętać, że lepiej zapobiegać niż zmieniać samochód.

Źródło: autodna.pl

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Hussarya GT

    Hussarya GT - polskie auto

    Poznaj pierwszy polski samochód wyścigowy zaprezentowany podczas Autosport International. »

Zobacz również